Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи виявили нові ознаки можливого життя на Титані

У світі науки 5312 переглядів

Опубліковано - 7.06.2010 12:45 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи виявили нові ознаки можливого життя на Титані
Астрономи виявили нові ознаки можливого життя на Титані
Вчені з дослідницького центру NASA припускають, що особливості динаміки вмісту водню і ацетилену в атмосфері Титана, супутника Сатурна, можуть свідчити про існування примітивної форми життя (або певних «попередників» живих організмів) на поверхні цього небесного тіла.

Такого висновку американські астрономи дійшли після обробки останніх даних космічного апарату Cassini, що займається вивченням супутника Сатурна. Вчені пов’язали хімічний склад атмосфери Титана з можливим існуванням життя на цьому небесному об’єкті. Статті про це, що наробили багато галасу, з’явилися одразу у двох наукових журналах – Journal of Geophysical Research та Icarus.

У статті журналу Icarus про нові дані з Cassini сказано, що водневий газ, який літає в атмосфері, зникає на поверхні супутника. Це дуже здивувало вчених, адже молекулярний водень дуже інертний, він дуже легкий та "плавкий". За всіма правилами, він повинен не зникати біля поверхні, а підніматися у верхні шари атмосфери і випускатися в космічний простір, а цього не відбувається.

Подібна картина спостерігається і з ацетиленом. Замість очікуваного накопичення на поверхні Титана, спектрометри Cassini зареєстрували повну відсутність.

Це дає привід припустити, що якісь форми життя можуть там "дихати".

В іншій статті в Journal of Geophysical Research вчені дійшли висновку про брак хімічних компонентів на поверхні Титана, тому дослідники припускають, що їх може споживати якась форма життя.

"Ми припускаємо, що споживання водню на Титані використовується як газ для життя, аналогічно тому, як на Землі живі організми дихають киснем", - заявив представник дослідницького центру NASA Кріс Маккей. Він не виключив, що може йтися про зовсім нову форму біологічного життя, повністю відмінну від земної.

"Якщо ці ознаки дійсно виявляться ознаками життя, це буде друга форма життя, незалежна від життя у воді на Землі", - сказав Маккей.

"Ми віримо, що хімічний склад там призначений для формування життя. Тільки для цього потрібно нагрівання і тепло для початку процесу", - вважає професор Джон Зарнескі.

Водночас обидва вчені не виключають, що новим даним з Cassini можна дати зовсім інше пояснення.

Більшість астрономів вважають, що на супутнику занадто холодно, щоб припустити там наявність хоча б води в рідкому вигляді на поверхні і відповідно формування життя.

Розкритикували вони й останню версію щодо особливості хімічного складу атмосфери на Титані. Марк Аллен з Астробіологіческого інституту NASA вважає, що сонячне світло або космічні промені можуть каталізувати перетворення ацетилену в атмосфері у тверді частинки більш складних вуглеводнів, які й випадають на поверхні. Таким чином, відсутність там ацетилену пояснюється хімічними, а не біологічними причинами.

"Науковий консерватизм підказує нам, що є маса небіологічних пояснень ситуації, яку ми спостерігаємо. Потрібно провести велику роботу з вивчення цих процесів. Можливо, знайдеться простий хімічний процес, який все пояснює без будь-якої біології, взяти той же неорганічний каталіз", - зазначив Аллен.

Титан є другим за розміром супутником у Сонячній системі. Він був відкритий ще 1655 року голландським астрономом Крістіаном Гюйгенсом. Діаметр Титана – 5152 км, що на 50 відсотків більше за діаметр Місяць.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки осягнувши минуле, люди будуть здатні на пророцтва, що спрямовані в майбутнє”
Дмитро Волкогонов

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.