Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Німецька космічна місія для унікальної 3D-моделі Землі

Технології 6072 перегляди

Опубліковано - 22.06.2010 19:18 | Всі новини | Версія для друку

Німецька космічна місія для унікальної 3D-моделі Землі
Німецька космічна місія для унікальної 3D-моделі Землі
Українсько-російська ракета «Дніпро» вивела у понеділок вранці на орбіту німецький супутник «Tandem-X». Упродовж трьох років він збиратиме інформацію для створення єдиної у своєму роді тривимірної моделі планети Земля.

Ракетоносій «Дніпро» з німецьким радарним супутником на борту стартував з космодрому в казахському Байконурі о 4:14 за середньоєвропейським часом, а вже через півгодини подав перші сигнали зі своєї орбіти. Як повідомив Німецький центр авіації та космонавтики, старт пройшов зразково, і супутник почав виконувати свою амбітну місію.

Неймовірна точність і колосальна кількість даних

Разом із супутником-близнюком «Terrasar-X», який вже з 2007 року перебуває в космосі, «Tandem-X» упродовж трьох років кружлятиме навколо Землі, збираючи дані для тривимірної моделі планети, що матиме досі нечувану точність. За прогнозами, похибка відображення, яке має виникнути в результаті, буде складати в середньому всього два метри. Ефект тривимірності для такої моделі має виникнути в результаті того, що супутники літатимуть на близьких, але різних позиціях над Землею, тому знімки будуть робитися під різними кутами. Це принцип, схожий на той, за яким функціонує людський зір і дозволяє людині мати просторове бачення навколишнього середовища.

Орбіти супутників перебувають на висоті 154 кілометри над поверхнею Землі, а швидкість польоту складає 28 тисяч кілометрів на годину. У результаті унікальної космічної місії буде зібрано колосальну кількість цифрових даних. Їхній обсяг має сягнути 1,5 петабайти. Для наочного порівняння: якщо зберегти ці дані на DVD, які потім скласти один на один, то мала б виникнути башта заввишки 430 метрів.

Унікальність і практична цінність

Після завершення проекту Німеччина буде мати найбільшу в світі базу даних про зовнішній вигляд нашої планети. Вони є дуже важливим для багатьох галузей, зокрема для дослідження зміни поверхні Землі, боротьби з природними катастрофами, гарантування безпеки, містобудування, геології та геодезії. За повідомленнями Німецького центру авіації та космонавтики, є вже й кілька десятків комерційних компаній, які зацікавлені в цих даних.

Загалом у місію зі створення тривимірної моделі Землі інвестували 165 мільйонів. Її старт уже двічі відкладався через різні проблеми. Обидва супутники - як «Terrasar-X», так і «Tandem-X» - були побудовані в Фрідріхсгафені (Німеччина) у співпраці між Німецьким центром авіації та космонавтики і європейським аерокосмічним підприємством Astrium.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.