Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені: Активне життя допомагає боротися з раком

Охорона здоров`я 8985 переглядів

Опубліковано - 9.07.2010 12:14 | Всі новини | Версія для друку

Вчені: Активне життя допомагає боротися з раком
Вчені: Активне життя допомагає боротися з раком
Американські біологи з Університету штату Огайо і Медичного коледжу Корнеллського університету стверджують, що насичене життя може допомогти в боротьбі з раком. Таких висновків вчені дійшли після низки експериментів на мишах.

Частину задіяних у дослідах мишей було розділено на невеликі групи по п'ять тварин у кожній, і проживали вони в звичайних лабораторних клітках розміром з хлібницю. Миші мали вільний доступ до їжі і питва, але ніяких розваг їм не пропонували.

Решту тварин вчені розділили на групи по 18-20 особин, яким було надано набагато більші клітки з лабіринтом, білячими колесами і різноманітними іграшками. Ці миші також могли їсти та пити вдосталь.
Під шкіру тварин вводилися клітини меланоми - однієї з найбільш небезпечних форм раку. При порівнянні результатів через три тижні з'ясувалося, що за розміром утворених пухлин тварини в контрольних групах приблизно вдвічі більші за своїх родичів, а ще через три тижні розрив збільшився до 77%. У 17% мишей з експериментальних груп пухлин зареєстровано не було.

"Настільки яскраво виражений ефект став великою несподіванкою для нас", - коментує провідний автор роботи Метью Дарінг.

Повторний експеримент, в якому досліджували не меланому, а рак товстої кишки, дав аналогічні результати.

Як вважають вчені, виявлений ефект можна було б пов'язати з позитивним впливом підвищеної фізичної активності мишей, але це припущення біологів не підтвердилося: коли тварини з контрольної групи отримували доступ до білячого колеса, результат не змінювався.

Згідно з даними дослідження, механізм виявився більш складним. Вчені виявили, що у мишей, які жили у вільних умовах, сильно знижувався вміст гормону лептину, що регулює енергетичний обмін і пов'язаний з ожирінням і розвитком раку, а рівень гормону стресу кортикостерону був, навпаки, трохи піднятим.

Крім того, у гіпоталамусі тварин було зафіксовано підвищення рівня експресії гена, що кодує білок BDNF; при штучному втручанні в роботу гена швидкість розвитку пухлин відповідним чином змінювалася. Результати дослідів чітко вказували на те, що BDNF і лептин пов'язані між собою за допомогою гормонів стресу.

На думку дослідників, миші, що живуть у великій клітці поруч з великою кількістю своїх родичів, відчувають деякий корисний стрес.

"Багато хто вважає, що будь-який стрес шкідливий, - розповів Дарінг. - Однак можливість вести більш насичене в соціальному і фізичному плані життя виявилася куди важливішою від його мінімізації. Ми показали, що хворобу не можна розглядати у відриві від всього: соціальні зв'язки хворого і навколишнє оточення роблять свій вплив на розвиток раку. Немає причин сумніватися в тому, що закономірності, виявлені нами в дослідах на мишах, поширюються і на людей".

Нагадаємо, що минулого року вчені з лондонського інституту ракових досліджень заявили, що знайшли спосіб, який допоможе не допустити поширення ракових клітин на інші органи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Охорона здоров`я»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.