Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Незалежність від чиновника. Корови самі себе забезпечують дешевою енергією

Технології 7167 переглядів

Опубліковано - 19.07.2010 11:31 | Всі новини | Версія для друку

Незалежність від чиновника. Корови самі себе забезпечують дешевою енергією
Незалежність від чиновника. Корови самі себе забезпечують дешевою енергією
Молокозавод на Київщині працює за «зеленими технологіями». Австрійська «Дженерал Електрік Йенбахер» встановила на виробництві «Української молочної компанії» біогазове обладнання, що функціонуватиме на коров’ячому гної.

«Дженерал Електрік Йенбахер» з австрійського Тіролю днями завершила дев’ятимісячне налагодження роботи біогазової станції на молокозаводі Української молочної компанії, що у Згурівському районі Київської області.

Нова установка здатна виробляти на рік еквівалент електричної та теплової енергії, яку можна було б отримати у результаті спалення мільйона кубометрів природного газу. Натомість, за рахунок використання біогазу, така установка дозволяє скоротити викиди двоокису вуглецю на 18 тисяч метричних тонн щорічно.

Гній, який отримують від 4 тисяч корів на молокозаводі, перетворюється на біогаз, з якого за допомогою біогазового модуля виробляють вже електроенергію. Як розповів в інтерв’ю Deutsche Welle представник австрійської компанії Міхаель Ваґнер, переведення цього українського підприємства "на зелені рейки" стало можливим завдяки закону про "зелений тариф".

«Це справжній тренд, - наголошує він. Ми бачимо, що у Східній Європі дедалі більше зростає попит на подібні проекти з використанням відновлювальних технологій. Таким чином країни Східної Європи прагнуть посилити своє портфоліо з відновлювальної енергії»

Працює навіть в умовах суворої зими

Очікується, що вже незабаром струм біогазового генератора цілком забезпечить потреби не лише молочного комплексу,

На підприємстві у німецькому Вендельгофі використовують схожі технологіїBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: На підприємстві у німецькому Вендельгофі використовують схожі технології але й освітлюватиме прилегле до підприємства cело Великий Крупіль, де мешкає близько двох тисяч родин.

Перший етап тестування установки припав на найсуворішу за останні два десятиліття зиму, коли температура повітря постійно коливалася між 20-ма і 30-ма градусами морозу. Однак, як розповів Міхаель Ваґнер, попри низькі температури, установка працювала задовільно. «Ми вже здійснили схожі проекти в інших країнах, - каже Ваґнер. Зокрема, подібні підприємства функціонують у Німеччині, Австрії, Італії. Відновлювальною енергетикою надзвичайно сильно зараз цікавляться країни Центральної Європи».

Плани на нові проекти в Україні

«Дженерал Електрік» здійснює у сфері біогазу декілька глобальних проектів. Наприклад у Китаї застосовуються технології вироблення біогазу як із коров’ячого гною, так і з курячого посліду. Переробка гною допомагає розв’язати енергетичні проблеми і питання захисту довкілля і в Індії. Але, як зазначає Міхаель Ваґнер, компанія має велике бажання продовжити свою роботу в Україні: «Ми хочемо реалізувати і додаткові проекти в Україні. Тому нас дуже тішитиме успішність цього проекту. Ми зможемо завести в Україну додаткову техніку», - зазначив Міхаель Вагнер.

На його думку перехід українських підприємств на біопаливо має не лише економічну перевагу. Це дозволяє ліквідувати органічні відходи і одночасно використати їх як джерело енергії. Крім того, це уможливлює значно зменшити викиди парникових газів і зазвичай ефективно задовольняє потреби малих та середніх підприємств.

Від “Аратти”: чиновники, які дориваються до влади, як правило, використовують її не на користь суспільства, а суто для покращення власного добробуту. Така вже українська традиція.

Прихід до влади останньої команди засвідчив не тільки сумнівну профпридатність призначених керівників, а й неабиякі їхні апетити. Про це, зокрема, свідчить підвищення тарифів на енергетичну складову. Нам було публічно заявлено, що Україна отримала дешевий газ, але, між тим, тарифи на нього почали стрімко зростати. Загальновідомо, що в Україні не існує дефіциту електроенергії, а навпаки є перевиробництво, але замість здешевлення, ми отримали чергове підвищення тарифів. І далеко не останнє.

А все тому, що чиновник, який рулює від імені держави - монополіст. А ми всі, хочемо того чи ні - прямо залежні від його апетитів.

І вихід тільки один: просто зруйнувати цю монополію клептоманів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.