Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російські вчені винайшли спосіб бездоганного копіювання картин

Технології 5420 переглядів

Опубліковано - 22.07.2010 04:59 | Всі новини | Версія для друку

Російські вчені винайшли спосіб бездоганного копіювання картин
Російські вчені винайшли спосіб бездоганного копіювання картин
Російські фізики з Фізичного інституту ім. П.Н. Лебедєва (ФІАН) винайшли спосіб настільки бездоганного копіювання будь-якої картини, що тепер, наприклад, “Мона Ліза” може бути відтворена в мільйонах екземплярів, які буде не відрізнити від оригіналу.

Єдиний обмежувач - точність первинного сканування зразку.

Домогтись цього допоможе розроблена співробітниками інституту нова технологія прямого лазерного перенесення речовини за допомогою видимого світла. Роботою пристрою, здатного відтворювати масляний живопис, здійснювати літографію і навіть будувати мікросхеми, можна буде керувати так само, як і будь-яким принтером - за допомогою комп’ютера.

"Ми розробили технологію перенесення речовини, зокрема, масляних фарб за допомогою лазера на парах міді, що працює в режимі підсилювача яскравості зображення. За допомогою такої технології можна переносити не тільки окремі елементи, але й цілі фрагменти зображення", - пояснив глава групи розробників ФІАН Олександр Насібов.

При цьому зображення можна відтворювати з дуже високою роздільною здатністю, підкреслив учений.

"Розмір одного субпіксела визначається роздільною здатністю оптичної системи, - відзначив професор Насібов. - Тому за наявності спеціальної оптики лазерне випромінювання можна сфокусувати до дуже малої величини. Окремі субпіксели можуть мати розмір в 20 мкм, і сприйняття кольору буде практично таким же, як і при змішуванні фарб".

Втім, за допомогою нової технології можна не тільки копіювати, але і творити нові картини. Причому художники можуть писати без всякого пензля - просто на екрані комп’ютера, а потім перенести художній твір на полотно за допомогою нововинайденого приладу.

Але мова йде не тільки про живопис, уточнив Насібов.

"Істотною перевагою методу прямого лазерного листа є можливість перенесення на заданий об’єкт різних речовин, зокрема і твердих, що неможливе при використанні звичайних принтерів. Це основна і вона ж принципова відмінність", - відзначив він.

Ця ж особливість надає і важливіші для технологій можливості, ніж копіювання живопису. Адже на місці масляних фарб можуть бути тонкі плівки, органічні сполуки, напівпровідникові структури і тому подібне, пояснюють дослідники. Тому нова технологія може бути з успіхом використана і в електронній промисловості - для виготовлення пасивних елементів мікросхем і органічних світлодіодів, органічних дисплеїв, а також для виконання літографії, нанесення маркувань, зокрема і на метал тощо, розповіли у ФІАН.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.