![]() |
В Одеській області борються з насильством в сім'ях |
Про це сьогодні повідомила на засіданні колегії облдержадміністрації начальник кримінальної міліції у справах неповнолітніх Тетяна Семикоп.
Всього за насильство в сім'ї стоять на обліку в органах внутрішніх справ Одеської області понад 3,5 тис. осіб, причому третина з них – жінки. Крім того, за словами Семикоп, 4,8 тис. жителів області – алкоголіки, які провадять асоціальний спосіб життя. “Саме з таких сімей діти тікають на вулицю”, – вважає полковник міліції.
Співробітники міліції уже зібрали матеріали для передачі в суд на 48 осіб, вимагаючи позбавити їх батьківських прав, у 33 справах суди уже ухвалили рішення. Встановлено також 8 фактів розбещення неповнолітніх, по цих випадках порушено кримінальні справи.
Семикоп нарікає, що в “Одесі дотепер немає жодного центру реабілітації для дітей, потерпілих від насильства в сім'ї, а також центру медико-соціальної реабілітації неповнолітніх. Тим часом практично всі діти, яких ми бачимо на вулицях, потерпіли від насильства в сім'ї – як психологічного, так і фізичного. 90 відсотків з них – токсикомани, які перед реабілітацією потребують лікування”.
Сьогодні ми не в змозі надати їм повноцінну допомогу, зауважила Т.Семикоп. Але саме в період роботи над бюджетом наступного року ці факти повинні бути враховані.
Для вирішення проблеми малолітніх бродяг, що прибувають в Одесу з інших регіонів, можна надати статус транзитного Одеському притулку-розподільнику для неповнолітніх, чого співробітники міліції добиваються уже 4 роки, наголосила Семикоп.
Від “Аратти”: Одещина ніколи не вважалася територією, де населення не має змоги жити більш-менш заможно. Проте, варто б було аналітикам із МВС проаналізувати причини такої агресивності населення та неадекватної жорстокості. Чи не є це наслідком наповнення телеефіру зазначеної місцевості? Чи не є це наслідком близькості до регіону зони військового конфлікту на території сусідньої держави, а головне - використання цього фактору місцевою бюрократією, яка, здебільшого, посідає свої крісла ще із часів колишнього СРСР.