Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені вважають новий Податковий кодекс - гальмом економіки

Громадська думка 7801 перегляд

Опубліковано - 12.08.2010 14:18 | Всі новини | Версія для друку

Вчені вважають новий Податковий кодекс - гальмом економіки
Вчені вважають новий Податковий кодекс - гальмом економіки
Всеукраїнський союз учених-економістів виступає за зняття з обговорення прийнятого парламентом в першому читанні проекту Податкового кодексу України, запропонованого Кабінетом міністрів.

Про це йдеться у відкритій заяві союзу на адресу Верховної Ради.

На думку вчених, проект Податкового кодексу "суперечить стратегічній меті президента України - входженню України через 10 років до двадцятки провідних країн світу". Учені пояснюють, що з урахуванням того, що сьогодні країна за рівнем конкурентоспроможності національної економіки знаходиться на 82-му місці в світі, досягнення стратегічної мети, озвученої Президентом України Віктором Януковичем, вимагає неординарних, новаторських рішень, оскільки традиційними методами за 10 років обігнати понад 60 країн неможливо.

"Головною проблемою української економіки є морально і технологічно відстала, низькорентабельна, енерго- і матеріаломістка індустріально-аграрна структура національного виробництва при домінуванні імпортного суспільного споживання кінцевого продукту. Така структура виробництва може забезпечувати лише відстаючий або вічно доганяючий тип економічного розвитку, але ніяк не випереджаючий", - підкреслили вчені.

Відповідно, на їхню думку, головним завданням досягнення стратегічної мети має стати швидка зміна структури національного виробництва і зміни структури суспільного споживання з імпортної продукції на вітчизняну.

Рішення даної задачі можливе лише шляхом реалізації комплексного підходу до реформування всіх основних підсистем загальнонаціонального економічного механізму, однією з яких є податкова система.

Але вчені-економісти переконані, що існуючий проект Податкового кодексу є лише "віддзеркаленням концепції податкової системи України останніх 15 років, тобто одним з гальм, а не прискорювачем економічного розвитку". Саме тому вчені вважають за доцільне повністю зняти з обговорення даний проект.

При цьому Всеукраїнський союз учених-економістів розробив нову концепцію податкової системи України. На думку вчених, ця нова концепція "не має світових аналогів і, безумовно, в разі реалізації буде, по-перше, дієвим інструментом прискорення всіх економічних процесів, а по-друге - сприяти інтенсифікації зміни структури національного виробництва у бік створення крупних високорентабельних інтелектоємких виробництв".

Учені на основі цієї концепції пропонують розробити новий проект Податкового кодексу, "який дійсно відкриє перед нашою країною принципово інші можливості".

"Податкова політика країни, як і всі інші складові національного економічного механізму, повинні базуватися на передовій науковій думці і обґрунтовуватися критеріями наукової істини, а не більшістю голосів", - йдеться в заяві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ми не знаємо собі ціни, то чого ми варті?”
Микола Левицький

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.