Аратта - На головну

11 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія у вогні. Влада традиційно приховує правду про радіаційну небезпеку

Імперія «Совок» 6098 переглядів

Опубліковано - 13.08.2010 10:47 | Всі новини | Версія для друку

Росія у вогні. Влада традиційно приховує правду про радіаційну небезпеку
Росія у вогні. Влада традиційно приховує правду про радіаційну небезпеку
Міжнародна природоохоронна організація Greenpeace попереджає про радіоактивну небезпеку через пожежі в Росії й критикує уряд у Москві. Російське керівництво заспокоює населення, стверджуючи, що ситуація під контролем.

Greenpeace стверджує, що мінімум два десятки пожеж потенційно несуть у собі небезпеку радіоактивного забруднення в Росії. Ідеться про вогонь, який не вдається приборкати поблизу ядерних центрів, а також поблизу радіоактивно забруднених територій.

При цьому головною проблемою в нинішній ситуації незалежні екологи вважають не стільки ядерні установки, як радіоактивні частки із забруднених територій. У результаті пожеж вони можуть знову піднятися в повітря.

Чорнобильська зона й зона коло «Маяка»

У фокусі особливої уваги охоронців довкілля – пожежі в Брянській області Росії, тобто ті, які наближаються до чорнобильської зони. Таких Greenpeace нарахував як мінімум три. Водночас у відповідальних владних структурах Росії стверджують, що пожеж у так званих чорнобильських лісах немає, а загорання у Брянській області локалізовані або вже практично поборені.

Дуже серйозною екологи вважають і ситуацію в Челябінській області, в регіоні поблизу ядерного комбінату «Маяк». Там потенційну загрозу несуть понад десять джерел вогню. Цю територію екологи з Greenpeace називають «одним з найнебезпечніших місць» світу. Ідеться про регіон, забруднений у результаті ядерної катастрофи 1957 року. Людям мало відомо про неї, як мало відомо нині й про ту небезпеку, яку несуть у собі пожежі на забруднених територіях, кажуть у Greenpeace.
Уряд закликають казати правду

Природоохоронна організація закидає керівництву Росії недостатнє інформування населення про радіоактивну небезпеку в результаті пожеж. Зокрема екологи стверджують, що уряд Росії повідомляє офіційно не про всі відомі пожежі. У своїй статистичній інформації Greenpeace спирається передусім на знімки із супутників.

«Підвищення радіоактивного фону не призведе до викиду, який можна порівняти з чорнобильським. Але й дію малих доз радіації на людей не слід недооцінювати», - сказав Володимир Чупров з російського відділенні Greenpeace. Крім того, наголошує еколог, ще не досліджено, які можуть бути наслідки, коли змішуються отруйний смог і радіоактивне забруднення.

Взагалі фахівці з Greenpeace закликають російський уряд бути чесним з населенням, надавати достовірну інформацію про стан речей і не аргументувати всі причини катастрофи «аномальними природними умовами». Охоронці довкілля переконані, що першопричиною нинішньої пожежної ситуації є неймовірний «бардак» у лісовому господарстві Росії.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.