Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками

Громадська думка 8230 переглядів

Опубліковано - 20.08.2010 17:57 | Всі новини | Версія для друку

Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками
Більшість українців розмовляють українською мовою і не бажають бути совками
Усе більше мешканців України вважають себе громадянами країни і розмовляють українською мовою.

Про це свідчать результати омнібусного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень Соціс у 2009 році, які, як заявив директор Соцісу Микола Чурилов, порівнянні з результатами моніторингу.

"Вважають себе громадянами України у порівнянні з 40% в 2004 році зараз 54% мешканці країни. Кількість тих, хто називає себе громадянами колишнього СРСР, зменшилася за цей час з 12% до 6%", - сказав Чурилов у п'ятницю в Києві на прес-конференції, присвяченій соціальному зрізу життя українців.

Він також зазначив про позитивну тенденцію щодо зростання громадян, котрі розмовляють українською мовою. "Раніше, в 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, зараз цей показник становить понад 40%", - сказав Чурилов.

Директор центру Соціс також озвучив дані, що характеризують переваги українців щодо шляхів розвитку держави на міжнародному рівні.

"Кількість людей, які вважають, що треба розвивати зв'язки з країнами СНД, з 2004 року з 41% зменшилася до 10%. За зміцнення східнослов'янського блоку (Україна, Білорусь, Росія) виступають 34% респондентів, а в 2004 році таких було 24%", - сказав Чурилов.

За його даними, доцільність встановлення зв'язків з країнами Заходу бачать 14% опитаних. Кількість прихильників вступу України у Євросоюз зменшилася з 56% у 2004 році до 42% на сьогоднішній день, в НАТО - з 25% до 21%.

У кожній хвилі омнібусного дослідження брали участь 1800 респондентів. Вибірка репрезентативна по Україні в цілому та по окремих регіонах.

Як повідомлялося раніше, більш ніж половина українців позитивно ставляться до здобуття Україною незалежності в 1991 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.