Аратта - На головну

30 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У вільному падінні. Україна втрачає позиції у світовому рейтингу конкурентоспроможності

Світ навколо нас 4592 перегляди

Опубліковано - 10.09.2010 12:42 | Всі новини | Версія для друку

У вільному падінні. Україна втрачає позиції у світовому рейтингу конкурентоспроможності
У вільному падінні. Україна втрачає позиції у світовому рейтингу конкурентоспроможності
Україна за рік втратила п’ять позицій у світовому рейтингу конкурентоспроможності, оприлюдненому Світовим економічним форумом. Найбільш конкурентною у єврозоні визнали Німеччину, показники США погіршилися.

Цьогорічний рейтинг значною мірою відображає, наскільки ефективно уряди країн світу боролися з наслідками глобальної економічної кризи, кажуть автори дослідження Світового економічного форуму.

Криза, як і очікувалося, майже не зачепила лише Швейцарію. Ця країна традиційно залишає за собою перше місце. Дещо погіршилися, порівняно з минулим роком, позиції США – четверте місце у рейтингу. Багато років поспіль Сполучені Штати обіймали другу сходинку. Однак надто вже сильно вдарили по Штатах економічна та фінансова кризи. Другою стала Швеція, Сингапур – на третій позиції. Замикає першу п’ятірку Німеччина – це кращий показник у єврозоні. Тим часом найбільш позитивну динаміку серед «нових індустріальних країн» демонструє Китай – 27 позиція.

Ефективний кризовий менеджмент у ФРН

Німеччина поліпшила свої позиції у рейтингу, завдяки вдалому кризовому менеджменту, зауважують експерти. Насамперед ФРН вирізняється нині «сприятливим загальним економічним кліматом», а також ефективною урядовою політикою на підтримку конкурентності. Економісти відзначають і професійність менеджменту великих підприємств країни – вони швидко впроваджують технічні новації та покращують продуктивність.

Загалом оцінка конкурентоспроможності здійснюється за 110 показниками. Основні 12 критеріїв: інституції, інфраструктура, макроекономічне середовище, здоров’я та шкільна освіта, вища та професійна освіта, ефективність товарних ринків, ринок праці, розвиненість фінансових ринків, рівень технологічного розвитку, об'єм ринку, рівень розвитку підприємств та інновації. Крім того, автори дослідження опитали 13500 провідних економістів та представників бізнесу по всьому світі.

Податковий терор і непрозорі правила

Україна опинилася на 89 позиції, втративши у рейтингу п’ять позицій. Найслабшою ланкою у конкурентоспроможності України залишається «фактор інституцій», пояснив в інтерв’ю Deutsche Welle Володимир Дубровський, експерт Центру соціальних та економічних досліджень CASE-Україна. Цей центр виступає партнером Світового економічного форуму в підготовці рейтингу по Україні.

Погіршення пояснюється, за словами Дубровського, наслідками економічної кризи та невдалої антикризової політики минулого року.

Однак, на жаль, відзначає Дубровський, негативні явища в економічній політиці спостерігаються і цього року.

«Посилився податковий терор. Податкові інспектори приходять на підприємства і шантажують їх, домовляються про суму податків до сплати. Плани збору податків підвищилися. Це не має нічого спільного з проголошеними намірами про полегшення податкового тиску, про запровадження європейських норм оподаткування», - критикує експерт.

Добровський зауважує: для підвищення конкурентоспроможності України потрібна насамперед дерегуляція, а також впровадження прозорих правил, які би не залишали можливостей для корупції. І, звісно, більш ефективне урядування.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки люди розумом убогі, особливо недоумки та ідіоти, позбавлені національних прикмет”
Арсен Річі

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.