Аратта - На головну

3 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Венеціанська комісія розгляне диво від українського КС

Правосуддя 8617 переглядів

Опубліковано - 4.10.2010 16:05 | Всі новини | Версія для друку

Венеціанська комісія розгляне диво від українського КС
Венеціанська комісія розгляне диво від українського КС
Венеціанська комісія у жовтні може розглянути питання про скасування Конституційним Судом України політичної реформи 2004 року.

Про це заявила сьогодні на прес-конференції член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук.

«У Венеціанській комісії здивовані рішенням Конституційного Суду України. Власне, яким чином Конституційний Суд міг визнати Конституцію неконституційною, яка ним же застосовувалась практично впродовж шести років після внесення змін (до Конституції)», - сказала Ставнійчук.

Вона не спрогнозувала, яке рішення може прийняти Венеціанська комісія стосовно відміни політреформи, але не виключила, що це може також стати предметом розгляду Парламентської Асамблеї Ради Європи.

«Україна у питанні внесення змін і доповнень до Конституції вийшла із власного правового поля. Здається, що такими підходами Україна не дотримується європейської традиції конституціоналізму в питанні внесення змін та доповнень до Конституції України», - вважає Ставнійчук.

Вона звернула увагу на те, що КС у 2008 році в одному зі своїх рішень визнав, що закон №2222, яким вносилися зміни до Конституції України, є легітимним. Крім того, Ставнійчук нагадала, що у 1996 році, після прийняття Конституції, ВР прийняла окремий закон, який вводив в дію текст прийнятої Конституції. «Україна в черговий раз скористалась не конституційним, не правовим механізмом, а механізмом правової доцільності», - зазначила Ставнійчук.

Як повідомлялося раніше, секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт висловлював думку, що Конституційний Суд України перевищив свої повноваження, скасувавши політичну реформу 2004 року.

"Було дивно дізнатися, що Конституцію визнали недійсною після того, як вона була Основним Законом протягом шести років (і якої дотримувався сам Конституційний Суд). Це незвичайно. Згідно з європейською практикою, масштаб подібного роду контролю Конституційного Суду звичайно досить обмежений", - сказав Маркерт.

За його словами, нічого недемократичного в Конституції 2004 року не було.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Правосуддя»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.