Аратта - На головну

10 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Нардеп Гриценко впевнений, що Януковичу повноважень Кучми замало

Влада 3566 переглядів

Опубліковано - 6.10.2010 14:57 | Всі новини | Версія для друку

Нардеп Гриценко впевнений, що Януковичу повноважень Кучми замало
Нардеп Гриценко впевнений, що Януковичу повноважень Кучми замало
Діючий Президент України Віктор Янукович хоче отримати набагато більше повноважень, ніж їх мав другий Президент Леонід Кучма.

Про це, на думку депутата від блоку «Наша Україна — Народна самооборона», лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, свідчить поданий на розгляд Верховної Ради законопроект «Про Кабінет міністрів України».

«Насправді — це не закон про Кабмін. Це — закон про систему влади в Україні. Влади Януковича. Проект №7208 вносить зміни до тридцяти двох діючих законів і кодексів. Метою цих змін, як виявилося, є не тільки приведення їх у відповідність до Конституції часів Кучмии», — вважає депутат.

Зокрема, за його словами, Кучма міг звільнити генерального прокурора згідно визначеного законом вичерпного переліку підстав. Янукович, у разі ухваленя закону, матиме право звільняти генпрокурора «також з інших підстав».

Гриценко вказує також, що при Кучмі СБУ була «підпорядкована президенту і підзвітна Верховній Раді» — Янукович хоче залишити СБУ підпорядкованою собі, ніякої підзвітності не передбачено.

«Вилучаються вимоги закону про СБУ щодо інформування Ради, обов’язку відповідати на запити депутатів, тимчасових і постійних комісій. Такі ж зміни вносяться до закону про війська урядового зв’язку, як їх раніше називали, а тепер — Державної служби спецзв’язку та захисту інформації. Жодного парламентського контролю. Навіть формального звіту наприкінці року в письмовій формі», — наголошує депутат.

Він також звертає увагу, що з прийняттям закону Янукович буде сам, замість Кабміну (як це було при Кучмі), призначати і звільняти заступників голови податкової служби.

Крім того, зазначає Гриценко «Янукович матиме право перерозподіляти бюджет, перекидаючи кошти з однієї програми на іншу, як завгодно».

За словами депутата, «значна частина кадрових призначень, насамперед — усієї вертикалі голів місцевих державних адміністрацій, здійснюватиметься Януковичем за поданням не Кабміну, як це було при Кучмі, а прем’єр-міністра».

«Колегіальні органи, що передбачають обговорення і голосування — парламент, Кабмін — нівелюються, їх повноваження і можливості контролю (за президентом, силовиками, бюджетом) кардинально зменшуються. І ще один висновок — Янукович не довіряє насамперед своїй власній команді. Він хоче не лише уникнути залежності від «своєї» більшості і «свого» Уряду, а ще й кожному чиновнику по всій вертикалі одягти кільце в ніс і взяти на ланцюг», — зазначає парламентарій.

З Гриценком згоден і віце-спікер, депутат від БЮТ Микола Томенко.

«Ми бачили попередній проект закону про Кабінет міністрів, де парламенту не існує в природі. Це навіть не той закон, який був при Кучмі, а зараз взагалі парламент нічого не вирішує», — заявив він.

На його переконання, після ухвалення нових змін до закону про Кабмін, у існуванні парламентської більшості немає сенсу.

«Вони ж ні на що не впливають. Їм приносять з секретаріату (адміністрації) президента закони, кажуть, як треба проголосувати, їм махнули рукою — вони проголосували і розійшлися», — заявив «бютівець».

Нагадаємо, нова редакція закону про Кабмін надійшла до Верховної Ради вчора.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.