![]() |
13 жовтня оголошено днем жалоби в Україні |
Президент України Віктор Янукович своїм Указом № 952/2010 та “у зв`язку із зіткненням локомотива з пасажирським автобусом, що сталося 12 жовтня 2010 року на залізничному переїзді перегону «Нікополь – Марганець» Придніпровської залізниці та призвело до численних людських жертв” оголосив 13 жовтня 2010 року днем жалоби в Україні.
Текст документа розміщено на офіційному сайті глави держави.
Згідно з Указом, у день жалоби буде приспущено Державний Прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій на всій території України, а також закордонних дипломатичних установ України. Також буде відмінено в Україні розважально-концертні заходи, спортивні змагання, внесено зміни до програм теле- і радіопередач.
Як повідомлялося, 12 жовтня 2010 о 09.02 на перегоні Блок-пост 114 км - Марганець (Дніпропетровська обл.) на переїзді, обладнаному звуковою і світлофорною сигналізацією, сталося зіткнення локомотива ВЛ-8 №1583 з рейсовим автобусом.
За уточненими даними, в автобусі, який зіткнувся з локомотивом в Марганці, перебувала 51 особа, 43 з яких загинули.
Очевидці ДТП у Марганці: водій поводився дивно
Люди, які вижили під час автокатастрофи в Дніпропетровській області, розповіли про обставини ДТП.
Як повідомляє "Лівий берег", міністр транспорту і зв`язку України Костянтин Єфименко розповів, що ніяких об`єктивних причин для виникнення аварійної ситуації не було: видимість на ділянці була відмінна. Справно працювало світло і звукова сигналізація, що забороняє автобусу переїздити через колію.
При цьому очевидці розповіли про дивну поведінку водія автобуса. Він зупинився біля переїзду, вийшов на вулицю, постояв якийсь час, а потім сів за кермо і, не зважаючи на червоне світло, почав виїжджати на переїзд.
На крики пасажирів, які розуміли, чим все це обернеться, водій не реагував. При цьому, за даними залізничників, автобус почав виїжджати на переїзд тоді, коли до маневрового локомотива було вже 15-20 метрів: не помітити небезпеку, що наближається, було неможливо.
Локомотив рухався зі швидкістю 75 км/год. Машиністи помітили автобус за 500 метрів, подали звуковий сигнал і застосували екстренне гальмування за 175 метрів до переїзду. Але це не врятувало ситуацію. Гальмівний шлях локомотива склав 600 метрів (при розрахунковиз 630).