Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Венеціанська комісія підкаже Януковичу вихід з конституційного хаосу

Політика 5153 перегляди

Опубліковано - 19.10.2010 10:36 | Всі новини | Версія для друку

Венеціанська комісія підкаже Януковичу вихід з конституційного хаосу
Венеціанська комісія підкаже Януковичу вихід з конституційного хаосу
Венеціанська комісія порадить Україні, яким чином знову забезпечити легітимність органів влади.

Про це заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт в інтерв'ю "Першому національному".

"Венеціанська комісія ніколи не розглядає рішення Конституційного суду щодо його законності. Конституційний суд - це найвищий орган, який тлумачить Основний закон країни, і Венеціанська комісія не може ставити під сумнів авторитет суду", - зазначив він.

Маркерт нагадав, що робоча група Венеціанської комісії відвідає Україну і обговорить з представниками різних органів влади можливі наслідки рішення Конституційного суду.

"За підсумками цього візиту робоча група підготує проект рішення, яке Комісія ухвалить на наступній сесії у грудні", - уточнив він.

Секретар комісії зауважив, що "немає нічого особливого в тому, що через кілька років парламент вирішує вдосконалити деякі попередні зміни до Конституції".

"Але справді, вкрай незвичайним є повне повернення конституційної реформи через кілька років після її прийняття і особливо, коли це робить не парламент, який ухвалював цю реформу, а Конституційний суд", - додав він.

Маркерт уточнив, що "питання тривалості повноважень парламенту та принципів формування уряду просто приклади питань, порушені у рішенні Конституційного суду, і "насправді це не буде об'єктом нашого дослідження".

"Передусім ми вивчимо наслідки рішення Конституційного суду, а тоді, ймовірно, сформулюємо пропозиції, яким чином знову забезпечити легітимність органів влади", - сказав він.

Секретар Венеціанської комісії зазначив, що на останній сесії комісії у нього "склалося враження, що українська влада готова співпрацювати з комісією, і вона буде це робити".

"Тож немає підстав зараз говорити, а що трапиться, якщо Україна не виконуватиме рекомендацій комісії. На загал, жодні наші рекомендації не є обов'язковими для виконання Україною", - заявив Маркерт.

"Проте і Рада Європи, і Європейський Союз надають дуже великого значення тому факту, чи країна діє згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії", - уточнив він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Світ відповідав розмірам людини,
І людина була мірилом всіх речей”

Михайло Волошин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.