Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У літака Президента Качинського був несправний висотомір

Надзвичайна подія 8722 перегляди

Опубліковано - 3.11.2010 09:44 | Всі новини | Версія для друку

У літака Президента Качинського був несправний висотомір
У літака Президента Качинського був несправний висотомір
На момент катастрофи польського літака Ту-154 під Смоленськом у лайнера міг бути несправним один з найважливіших приладів, необхідних для посадки борту, - альтиметр (або висотомір, він вказує висоту польоту).

За даними польської газети Dziennik, проблеми з літаком президента Польщі Леха Качинського почалися задовго до аварії.

За чотири місяці до трагедії, практично одразу після ремонту, який був проведений в Росії, Ту-154 (бортовий номер 101) пройшов тестові випробування, а вже під час наступного польоту у нього відмовив альтиметр.

Наразі польська комісія з розслідування авіаційних подій однією з причин катастрофи під Смоленськом вважає використання екіпажем лайнера радіовисотоміру замість барометричного альтиметра.

Під час посадки борт відхилився від курсу і проходив над лощиною. В умовах поганої видимості використання радіовисотоміру могло дати екіпажеві помилкове уявлення про висоту, на якій перебував борт.

Ту-154 повернувся до Польщі після ремонту 21 грудня 2009 року, а 7 січня відбувся випробувальний політ, який тривав 90 хвилин.

Під час тестового польоту все обладнання працювало справно, єдина проблема, яка виникла у екіпажа - це супутниковий зв'язок. Льотчикам протягом 40 хвилин не вдавалося підключитися до мережі.

Наступний політ борт 101 здійснив вже у звичайному режимі. І під час зльоту з варшавського аеродрому з'ясувалося, що вийшов з ладу барометричний висотомір, виявили журналісти. Того разу Леха Качинського на борту не було.

"Вихід з ладу окремих вузлів устаткування відбувається на літаках так само часто, як і на автомобілях. У цьому немає нічого екстраординарного. На кожному літаку є цілий список пристроїв, які можуть відмовити у польоті, і все ж таки борт продовжить політ", - пояснив журналістам пілот 36 спеціального полку авіаційного транспорту Польщі Грег Петручук.

Військова прокуратура Польщі відмовилася коментувати можливу відмову альтиметра під час польоту Ту-154 в Смоленськ.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня під час заходу на посадку на аеродромі під Смоленськом. Всі 96 людей, які були на борту, у тому числі і сам глава держави, загинули.

Літак сідав в умовах туману і дуже поганої видимості. Борт врізався в перше дерево приблизно в 1050 м від початку злітно-посадкової смуги, відхилившись від посадкового курсу на 40-45 м.

Після зіткнення у літака відірвало частину лівого крила. Ту-154 пролетів ще деяку відстань, намагаючись виправити машину і набрати висоту, однак лайнер нахилило ліворуч, він перекинувся, упав на землю і розвалився на частини приблизно в 300 м від злітно-посадкової смуги.

Пізніше міждержавний авіаційний комітет Росії повідомив, що все бортове обладнання, а також двигуни Ту-154 справно працювали аж до катастрофи.

За даними розслідування російської сторони, пілотів попереджали про те, що здійснювати посадку в таких умовах дуже небезпечно. А один з льотчиків нібито казав, що "сідати в такій ситуації неможливо".

За даними польської прокуратури, винними можуть виявитися диспетчери аеродрому в Смоленську. Нібито дані, передані екіпажу літака російським диспетчером, виявилися помилковими.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Надзвичайна подія»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.