Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


15% росіян і 8% українців називають себе «радянськими людьми» – опитування в Україні та Росії

Національне питання 7826 переглядів

Опубліковано - 17.11.2010 03:44 | Всі новини | Версія для друку

15% росіян і 8% українців називають себе «радянськими людьми» – опитування в Україні та Росії
15% росіян і 8% українців називають себе «радянськими людьми» – опитування в Україні та Росії
80% українців та росіян вважають себе патріотами, але розуміють патріотизм по-різному.

За даними української соціологічної групи «Рейтинг» і Всеросійського центру вивчення громадської думки, в Україні патріотами себе називають передовсім мешканці західних, центральних і північних областей, а в Росії – Москви та Санкт-Петербурга.

Найбільш патріотично налаштовані як в Україні, так і Росії люди старшого віку. Тим часом більшість молоді не розуміє поняття патріотизму. Для половини українських і російських респондентів справжній патріотизм – це повага до традицій, зміцнення родини і виховання дітей. А ще патріотизм для опитаних, а таких серед українців більше, ніж у Росії, виявляється у підтримці на виборах патріотичних сил.

Однакова кількість людей в обох державах (близько 60%) ідентифікують себе передусім як громадяни своєї країни. Однак у Росії, за даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, за два останні роки таких людей стало менше на 12%. Третина українців та росіян на запитання «Ким вони є?» відповіли: «людина». Це означає, каже український культуролог Тарас Возняк, що люди розгублені і не знають, ким вони є насправді.

«З огляду на останні політичні ситуації, багато хто хитнувся в інший бік, це при тому, що ідентичності є різні: етнічна, державницька, мовна, релігійна», – зауважує Возняк.

Якщо українці гордяться своєю батьківщиною і землею, на якій живуть, а таких третина, то майже половина росіяни – історичним минулим, літературою, мистецтвом, військовою силою. Українці пишаються великими людьми нації, державою, духовністю і українською мовою. А ще більше ніж 20% респондентів в Україні горді зі своєї працьовитості, вміння господарювати, берегти і шанувати фольклор, свята, віру, релігію.

Для обох народів, а згідно з опитуванням це майже кожен десятий, важливими є прапор, герб і гімн держави, а ще шанування могил предків і пам’ять про рідних.

Патріотичні почуття виховуються в родині, школі, рідною мовою, наголосив у розмові з Радіо Свобода головний редактор культурологічного часопису «Ї» Тарас Возняк. Бо спроби створити примусово російськомовних патріотів радше будуть невдалими, бо це будуть просто неукраїномовні українці, наголосив культуролог.

А ще 15% опитаних росіян далі називають себе «радянськими людьми», в Україні таких 8%, переважно це мешканці південних областей.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.