Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україну посунули кремлівські агітатори за ЄЕП

Захист держави 6395 переглядів

Опубліковано - 8.12.2010 15:33 | Всі новини | Версія для друку

В Україну посунули кремлівські агітатори за ЄЕП
В Україну посунули кремлівські агітатори за ЄЕП
У економічний совок українців заманюють дешевим газом. А перспективу від того - наочно ілюструє приклад союзу Росії з Білорусю.

Україна зможе заощадити мільярди доларів після вступу до Єдиного економічного простору (ЄЕП).

Таку думку висловив радник, керівник групи економічної політики посольства Російської Федерації в Україні Олексій Урін, виступаючи на «круглому столі» в Інституті Горшеніна.

Зокрема, він розповів, що сьогодні-завтра у Москві відбувається засідання вищих органів Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, в ході якого планується підписання документів, пов`язаних зі створенням ЄЕП.

«Всі сподіваються, що будуть підписані засадничі документи, що створюють юридичну базу для ЄЕП», – сказав Урін.

Він наголосив, що в даному випадку йдеться про створення єдиного економічного механізму чотирьох країн, який існуватиме вже з 1 січня 2012 року.

За словами Уріна, однією з угод, які планується підписати, є «угода про правила доступу до природних монополій у сфері транспортування газу, газотранспортних систем, включаючи основи ціноутворення і тарифної політики».

При цьому він звернув увагу, що даний документ надасть можливість встановлювати єдині тарифи на газ і нафту в рамках Єдиного економічного простору.

За його словами, єдина ціна на газ може вступити в дію вже з 2015 року і може становити 150 дол. за 1 тис. кубометрів. Представник російського посольства зазначив, що це на 100 дол. менше, ніж Україна платить сьогодні з урахуванням усіх знижок. «Це 3-3,5 млрд. доларів економії на рік для України», – сказав Урін.

На його думку, встановлення єдиної ціни на нафтопродукти також може дозволити Україні заощадити до 2 млрд. доларів. «Тут немає про що говорити, тут величезна перевага для економіки України», – сказав він, оцінюючи доцільність вступу України до ЄЕП.

Водночас, юрист, експерт з питань міжнародного торгового права Сергій Козьяков висловив думку, що Україні, можливо, було б доцільніше зосередити свою увагу не на вступі до ЄЕП, а на розвитку власних родовищ газу, зокрема в шельфі Чорного моря.

Також він вважає, що Україна до 2015 року може просунутися в освоєнні нових технологій, зокрема використання сланцевого газу, як це сьогодні відбувається в Америці і Європі.

Як повідомлялося раніше, 19 листопада ц.р. у Санкт-Петербурзі після завершення зустрічі глав урядів країн-членів СНД прем`єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна не веде переговорів про вступ до Єдиного економічного простору (ЄЕП).

Довідка. Президенти Росії, Білорусі і Казахстану на зустрічі в Алмати 19 грудня 2009 року домовилися створити Єдиний економічний простір до 1 січня 2012 року.

У березні 2010 року Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна увійде до Єдиного економічного простору (ЄЕП) тільки на умовах Світової організації торгівлі (СОТ), членом якої вона є, і у зв`язку з цим потрібно, щоб решта учасників ЄЕП теж увійшли до СОТ.

Він зазначив, що «ця тема (вступу до ЄЕП – УНІАН) залишається актуальною».

Росія, Білорусь і Казахстан, що оголосили 5 липня про набуття чинності Митним кодексом Митного союзу, мають намір вступати до СОТ на узгоджених умовах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Такого безладу ніде немає. Треба, щоб сюди прийшли піночети й навели порядок. Бо в Україні жити соромно. Країна, де не діють закони. Це не демократія, а суцільна вакханалія. У нас безнадійно втрачений етично-моральний стрижень”
Іван Марчук

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.