Аратта - На головну

30 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Єврокомісія закликала Україну переглянути рішення про неучасть у нобелівській церемонії

Світ навколо нас 4205 переглядів

Опубліковано - 8.12.2010 21:59 | Всі новини | Версія для друку

Єврокомісія закликала Україну переглянути рішення про неучасть у нобелівській церемонії
Єврокомісія закликала Україну переглянути рішення про неучасть у нобелівській церемонії
ЄС розкритикував рішення низки країн не брати участь у церемонії вручення Нобелівської премії миру в Осло. Передусім для Сербії, яка відкрито бойкотує церемонію, це може мати негативні наслідки.

Єврокомісія «розчарована та занепокоєна» рішенням Сербії бойкотувати церемонію вручення китайському правозахисникові Лю Сяобо Нобелівської премії миру, яка має традиційно відбутися 10 грудня.

«Звичайно, ми очікуємо, що країна, яка має намір вступити до Європейського Союзу, цілковито і повністю поділяє цінності Євросоюзу», - заявила у середу речниця Єврокомісії у Брюсселі. Вона наголосила, що усі 27 країн-членів ЄС чітко домовилися про участь у церемонії вручення Нобелівської премії миру.

Дотримання політичних критеріїв, за словами речниці, є вирішальним для рекомендації Єврокомісії щодо того, чи готова та чи інша країна до вступу в Євросоюз.

Речниця Єврокомісії також висловила сумнів з приводу рішення проігнорувати церемонію низки інших країн, зокрема й України, які хоч і не є кандидатами на вступ до ЄС, проте пов’язані з ним у рамках політики добросусідства. «Основні цінності є базою для нашого партнерства, - зазначила речниця. - Ми розчаровані, що час від часу наші партнери не поділяють ці цінності». У Брюсселі ще сподіваються, що зокрема такі країни, як Україна, Білорусь, Марокко та Єгипет ще можуть змінити свої рішення щодо ігнорування церемонії в Осло.

Белград: Китай нам важливіший, ніж права людини

На відміну від офіційного Києва, який стверджує, що не буде представлений в Осло "з технічних причин", Белград відкрито говорить про мотиви бойкоту. Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч визнав: Белград бойкотує церемонію вручення Нобелівської премії миру за наполяганням Пекіна.

«Сербія дуже серйозно ставиться до порушень прав людини, але відносини з Китаєм важливіші», - заявив Єреміч. Глава сербського МЗС нагадав, що Китай завжди підтримував Сербію у конфлікті навколо статусу Косова.

Однак позиція Єреміча викликає серйозні суперечки у Белграді. Зокрема, колишній глава МЗС Вук Драшковіч назвав бойкот «серйозною помилкою».
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки люди розумом убогі, особливо недоумки та ідіоти, позбавлені національних прикмет”
Арсен Річі

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.