Аратта - На головну

30 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мистецтво на конвеєрі: світовий центр виробництва картин знаходиться в китайському селі

Світ навколо нас 4757 переглядів

Опубліковано - 31.01.2011 07:38 | Всі новини | Версія для друку

Мистецтво на конвеєрі: світовий центр виробництва картин знаходиться в китайському селі
Мистецтво на конвеєрі: світовий центр виробництва картин знаходиться в китайському селі
У китайському селі Дафен поблизу міста Шенчжен щорічно виробляється 5 млн. картин - 50% світового ринку. Середня ціна виробу становить 40 доларів. Малюють їх 12 тисяч художників. Найбільш передові ятки в Дафені сьогодні впроваджують конвеєрне виробництво картин.

На території в 4 кв. км зосереджено близько 350 художніх фірм, в них працює 2 тисячі «головних художників» і 10 тисяч підмайстрів. У рік вони виробляють 5 млн. картин - це становить 50% світового ринку таких виробів. При цьому в США китайці змогли відвоювати вже 60% місцевого ринку - їхні картини продаються навіть в гіпермаркетах Walmart. А світові готелі і зовсім на 95% забезпечуються картинами з Дафена, пише Толковатєль.

Щороку чисельність «головних художників» збільшується в Дафен приблизно на 100 осіб, підмайстрів - на 400-500. У 1989 році на місці світового виробництва картин було болото.

Середня вартість картини, написаної олією, становить 40 доларів, хоча є картини і по 6-8 доларів. Дуже рідко їх ціна може досягати 60-80 доларів. Щорічний експорт картин з Дафена приносить 280 млн. доларів.

«Головні художники» можуть заробляти до 600-800 доларів на місяць, у підмайстрів існує відрядна оплата - 30-40 центів за 1 картину (їх заробіток - 100-300 доларів в місяць).

Найбільш передові ятки-ательє зараз вводять конвеєрний спосіб написання картин, коли кожен з митців і підмайстрів промальовує тільки якусь одну деталь. Це збільшує виробництво продукції на 30%.
Середня вартість картини, написаної олією, становить 40 доларів
Середня вартість картини, написаної олією, становить 40 доларів
У день при «старому методі» 1 «головний художник» і 4-5 підмайстрів, що допомагають йому виробляють 8-10 картин. Їхній робочий день становить 12 годин, а робочий тиждень - 6 днів.

Новим перспективним ринком фірми з Дафена вважають ринок ікон. Поки що їх виробництво складає всього 0,5% від загального виробництва картин (25 тисяч штук), проте в перспективі китайці сподіваються довести експортне виробництво ікон до 2-3 млн. штук.

Швидкий розвиток малювальних фабрик не залишився без уваги китайської влади. У 2004 році в Дафен відкрився офіс місцевої адміністрації, яка вирішила перетворити район в центр художньої індустрії Китаю. З цією метою в Дафені побудовані дороги, будинки, бібліотеки, електростанція і система водопостачання.

Адміністрація також інвестувала 100 млн. юанів в будівництво “Центру образотворчих мистецтв” і запросила кращих китайських художників для роботи в Дафен. Щоб просувати художню продукцію Дафена на найбільших міжнародних ярмарках організуються власні експозиції. За прибуткове змішування кітчу і бізнесу Міністерство культури КНР в 2004 присвоїло Дафену почесне звання “Зразок культурної індустрії”.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.