Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Списки жертв політичного терору в СРСР опубліковані в інтернеті

За право людини 15344 перегляди

Опубліковано - 31.10.2006 18:09 | Всі новини | Версія для друку

Списки жертв політичного терору в СРСР опубліковані в інтернеті
Списки жертв політичного терору в СРСР опубліковані в інтернеті
Правозахисне товариство “Меморіал” опублікувало на своєму сайті списки жертв політичного терору в СРСР, що включають майже півтора мільйони імен, розташованих в алфавітному порядку.

Велика частина цієї інформації, зібраної в різних регіонах колишнього СРСР, вперше стала доступна в мережі інтернет.

У “Меморіалі” підкреслюють, що списки періодично доповнюватимуться по мірі накопичення інформації.

Для того, щоб зберегти пам'ять про жертв репресій і допомогти людям відновити історію їх сімей, товариство "Меморіал" в 1998 році почало роботу із створення єдиної бази даних, зводячи разом інформацію з Книг пам'яті, вже надрукованих або тільки підготовлених до видання в різних регіонах колишнього СРСР.

Результатом цієї роботи став випущений на початку 2004 року альбом "Жертви політичного терору в СРСР", де було представлено більше 1 300 000 імен жертв репресій з 62 регіонів Росії, зі всіх областей Казахстану і узбекистану, двох областей України - Одеської та Харківської. Саме це видання лягло в основу опублікованих списків.

"Не дивлячись на величезні зміни, що відбулися за останні роки у всіх країнах на території колишнього СРСР, проблема увічнення пам'яті жертв державного терору залишається невирішеною, - відзначають в "Меморіалі". - Це стосується всіх аспектів проблеми - чи то реабілітація незаконно засуджених, або публікація документів, пов'язаних з репресіями, їх масштабами і причинами, або виявлення місць поховань страчених, або створення музеїв і установка пам'ятників. Не вирішений до цих пір і питання про публікацію списків жертв терору".

"Сотні тисяч людей в різних регіонах колишнього СРСР (та й в багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники) хочуть дізнатися про долю родичів. Ця інформація потрібна історикам, краєзнавцям, журналістам. Але навіть якщо біографія людини включена в якусь із книг пам'яті жертв політичних репресій, про це дуже важко дізнатися: такі книги видаються, як правило, маленьким тиражем і в продаж майже не поступають навіть в головних бібліотеках Росії немає повного комплекту виданих мартирологів, - наголошується на сайті "Меморіалу". - Вивчення радянського державного терору ще далеко не завершене, і історія політичних репресій не написана", повідомляє NEWSru.com.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.