Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


СБУ знову проявляє цікавість до “неправильних” істориків

Пістолетне право 4685 переглядів

Опубліковано - 17.02.2011 20:08 | Всі новини | Версія для друку

СБУ знову проявляє цікавість до “неправильних” істориків
СБУ знову проявляє цікавість до “неправильних” істориків
16 лютого слідчий СБУ у Києві впродовж 5 годин допитував історика Руслана Забілого, проти якого 9 вересня 2010 року було порушено кримінальну справу «за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю».

Вилучені торік комп’ютер та жорсткі диски дослідникові так і не повернули. Натомість слідчого цікавили зв’язки Забілого з іншими істориками.

У середу, 16 лютого, слідчий СБУ допитав історика, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого. Це сталося уперше після минулорічних подій у вересні, коли працівники Служби безпеки затримали історика, а також провели обшуки в Національному музеї «Тюрма на Лонцького» у Львові, конфіскувавши комп’ютери науковців та деякі матеріали.

За словами Забілого, слідчого учора особливо цікавили історики, з якими він співпрацює по тематиці національно-визвольного руху, а також джерела отримання електронних копій наказів НКВД 1930-1940 років. В Україні вони недоступні для дослідників. Натомість сьогодні їх легко можна знайти на деяких міжнародних сайтах. Один із них – KGB documents. Це литовсько-латвійсько-естонський сайт, де такі документи викладаються.

Історик вважає, що документи, у яких ідеться про злочинну діяльність карально-репресивної радянської системи, що організовувала не лише переслідування окремих осіб, але й масове винищення противників радянської системи у концтаборах і тюрмах, не можуть бути засекреченими. Це суспільно важлива інформація для розуміння нашого минулого, для того, щоб припинити баталії навколо історичних проблем, якими зловживають політики.

«Якою б не була історія – позитивною чи негативною, – зазначив у коментарі Радіо Свобода Руслан Забілий, – ми повинні знати про неї усе передовсім як громадяни. З іншого боку, історики мають повне право професійно оцінювати минуле і робити свої висновки. На жаль, якраз відсутність державної політики у таких важливих питаннях і є причиною того, що дискусії навколо гострих проблем минулого призводять до ескалації напруження у суспільстві».

Виставку про дисидентів у Львові відкриють навесні

Попри тиск з боку СБУ Забілий переконаний, що Національний музей «Тюрма на Лонцького» у Львові навесні таки відкриє експозицію про боротьбу радянської влади з українськими дисидентами.

«Експозиція могла б уже діяти. Однак через те, що СБУ у нас вилучила матеріали, робота загальмувалася. Але я сподіваюся, що ми її усе ж таки завершимо», – пообіцяв історик.

За його словами, левова частка матеріалів експозиції розповідатиме про організації та окремих дисидентів, які діяли у радянські часи на Львівщині. А також про тих діячів національно-визвольного руху, які перебували у тюрмі на Лонцького під слідством. Дослідники також ставлять перед собою мету розкрити принципи роботи карально-репресивних органів у радянській Україні.

8 вересня в Києві співробітники СБУ затримали і впродовж 14,5 годин допитували історика Руслана Забілого. Вони вилучили у нього ноутбук і два зовнішні жорсткі диски. У цих носіях інформації, окрім наукових досліджень самого Руслана Забілого, містилися електронні копії історичних матеріалів та архівних документів.

9 вересня з’явилася офіційна інформація СБУ про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

Після цього було проведено обшук у кабінетах істориків музею «Тюрма на Лонцького» у Львові й вилучено два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів. Вилучено також відеосвідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009—2010 років.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.