Печера Еміне-Баїр-Хосар |
Найбільш унікальні з них – кістки мамонта і шерстистого носорога, віком в 40 тисяч років, можуть бути використані в якості матеріалу для клонування.
Перші кістки в буквальному сенсі впали до рук спелеологів. Під час сильних дощів ґрунтовими водами їх вимило із склепіння печери. Так ученим відкрилася 25-метрова галерея унікальних останків, вік яких коливається від 10 до 40 тисяч років. За висновком палеозоологів, перші знайдені кістки належали мамонтові.
На сьогоднішній день в печері Еміне-Баір-Хосар знайдено понад 50 видів кісток тварин. Від дрібних гризунів до великих травоїдних і хижаків: мамонтів, викопних зубрів, бізонів, оленів, коней, печерного ведмедя і печерного лева. У банку даних налічується понад 5 тисяч кісток.
Кістки шерстистого носорога стали сенсаційною знахідкою. Довгий час палеозоологи вважали, що він водився тільки на території сучасної Іспанії.
Версій попадання в печеру тварин декілька. Можливо, печера була пасткою, за іншою гіпотезою, - їх заганяла людина. Літня експедиція виявила кістки, погризені гієнами. Так з`явилася ще одна версія про другий вхід в печеру. Всі кістки в напрочуд хорошому стані.
Таке збереження пояснюють двома чинниками: по-перше, останки були залиті глиною, і без доступу кисню надійно законсервувалися. По-друге, в льодовиковий період печера сильно промерзла, і низька температура прекрасно зберегла останки. У мамонтів збереглися навіть фаланги пальців. З таких кісток, кажуть учені, можна виділити ДНК і клонувати тварину. І не виключено, що Україна незабаром стане новою батьківщиною мамонтів, повідомляє "Новий регіон".
Довідка.