Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кашалоти не тільки спілкуються, а й називають один одного іменами

У світі науки 5409 переглядів

Опубліковано - 16.03.2011 17:16 | Всі новини | Версія для друку

Кашалоти не тільки спілкуються, а й називають один одного іменами
Кашалоти не тільки спілкуються, а й називають один одного іменами
Група вчених, що досліджувала поведінку трьох кашалотів, зробила висновок, що ці морські ссавці, ймовірно, називають самі себе різними іменами.

Як відомо, кашалоти - представники ряду китоподібних, що мешкають в багатьох регіонах світового океану за винятком полярних областей. Ці тварини живуть великими стадами і багато спілкуються один з одним за допомогою характерних клацаючих звуків.

Автори нової роботи раніше створили методику, яка дозволяє розрізняти звуки, що видаються окремими тваринами. У новому дослідженні вчені вивчали сигнали, що видаються трьома кашалота. Фахівці зосередилися на послідовності з п'яти клацань, яка, як вважалося раніше, ідентична у всіх тварин, і часто передує більш тривалому сигналу.

Проте аналіз показав, що проміжки часу між клацаннями відрізняються в залежності від того, хто з кашалотів видає звуки.

Вчені вважають, що за допомогою такої індивідуалізованої послідовності клацань кашалоти немов би представляються іншим тваринам по імені.

Зазначимо, нещодавно інший колектив дослідників, які вивчали пісні синіх китів, виявив, що, починаючи з 60-х років XX століття висота видаваних ними звуків безперервно і майже лінійно знижується. Точні причини цього явища вченим поки незрозумілі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.