Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кінець ще одного міфу. Київ і Москва виявилися найгіршими науковими містами у світі

У світі науки 5590 переглядів

Опубліковано - 22.03.2011 12:37 | Всі новини | Версія для друку

Кінець ще одного міфу. Київ і Москва виявилися найгіршими науковими містами у світі
Кінець ще одного міфу. Київ і Москва виявилися найгіршими науковими містами у світі
Група німецьких і голландських учених склала карту найуспішніших наукових міст, Київ і Москва в цьому рейтингу виявилися найгіршими за кількома пунктами.

У ході свого експерименту Лутц Борнманн з наукового товариства Макса Планка в Мюнхені і ЛОЕТ Лейдесдорф з Амстердамського університету брали загальну кількість робіт, опублікованих у тому чи іншому місті, і дивилися кількість робіт, що потрапили в 10% найбільш цитованих праць з даної тематики. Якщо в ці 10% потрапляло більше 10% від опублікованих у місті робіт, то місто на карті позначали зеленим колом, у протлежному випадку коло малювали червоним.

Вчені виходили зі статистичних міркувань - у місті, де наукова робота організована на належному рівні, кожна десята стаття повинна потрапляти у цитовані. Це означає, що рівень якості наукової роботи відповідає загальносвітовому. Борнманна і Лейдесдорфа цікавили наукові статті з фізики, хімії та психології.

Одним з найгірших міст з фізики виявився Київ, Москва виявилася найгіршим містом з фізики та хімії. У свою чергу по психології деякі тайванські міста показали результати гірші за Київ і Москви.

Нагадаємо, раніше співробітник консалтингової компанії Science-Metrix Олів'є Бошен склав карту світового наукового співробітництва, в ході дослідження він використовував інформацію з баз наукових статей Scopus і Web of Science - його цікавили дані про місце роботи вчених.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.