Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія не хоче ділитися з Україною газовими родовищами

Захист держави 7981 перегляд

Опубліковано - 6.11.2006 12:55 | Всі новини | Версія для друку

Росія не хоче ділитися з Україною газовими родовищами
Росія не хоче ділитися з Україною газовими родовищами
Росія може не допустити Україну до розробки родовищ на шельфі Чорного і Азовського морів.

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, який вносить зміни в положення про континентальний шельф Росії і закон про виняткову економічну зону Росії.

Закон був прийнятий Держдумою 20 жовтня 2006 року і схвалений Радою Федерації 27 жовтня 2006 року.

Закон вносить поправки до кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення і передбачає збільшення адміністративних штрафів за правопорушення, пов’язані з користуванням морськими біологічними ресурсами.

Крім того, встановлює адміністративну відповідальність за самовільну зміну програми ресурсних досліджень у внутрішніх морських водах, у територіальному морі, на континентальному шельфі і у винятковій економічній зоні Російської Федерації.

Раніше українська компанія "Чорноморнафтогаз" заявила про те, що наполягає на своїй участі в розробці нафтогазових родовищ України, які частково знаходяться на російському шельфі Чорного і Азовського морів. Це, на думку керівництва компанії, буде відповідати міжнародним нормам.

У жовтні цього року в ході переговорів державних делегацій України і Росії по розмежуванню Азовських, Чорного морів і Керченської протоки позиції сторін не змінилися. Росія затримує визначення на місцевості морського кордону Азовського Чорного морів і не бажає прискорити розподіл морських економічних зон.

Незважаючи на існування україно-російського Договору про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки російською стороною (від 2003 р.), Росія наполягає на присвоєнні Азовському морю і Керченській протоки статусу внутрішніх вод двох держав. І вважає, що лінію державного кордону в даному випадку потрібно провести по дну.

А водна поверхня і живі ресурси моря повинні залишитися у спільному користуванні. Україна бере до уваги принципи Конвенції ООН про морське право від 1982 року. І наполягає на встановленні лінії державного кордону по всій її протяжності як в Азовському морі і Керченській протоці, так і в Чорному морі.

Якщо лінія державного кордону буде проведена на підставі норм Конвенції, то Україні відійде дві третини акваторії Азовського моря, у шельфовій зоні якого знаходяться поклади природного газу, пише РБК-Україна.

Від "Аратти". Про те, що уряд України в його нинішньому складі наполягатиме на встановлення лінії державного кордону згідно з нормами міжнародного права, годі сподіватися. "Універсальний уряд" і кроку не ступить без "одобрям-с" Москви. Чекаємо на черговий візит Януковича в Москву "на лікування" - за черговою "кремлівською пігулкою".
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація не помирає від інфаркту, вона помирає тому, що в неї відібрали мову”
Ліна Костенко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.