Аратта - На головну

28 квітня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:
Київ28 Квітня+9°36%758мм1м/c29.04+19°30.04+19°01.05+16°

Наш банер

Наш банер


Корупція в Україні: від хаотичної до системної

Захист держави 8654 перегляди

Опубліковано - 4.05.2011 14:12 | Всі новини | Версія для друку

Корупція в Україні: від хаотичної до системної
Корупція в Україні: від хаотичної до системної
Попри запевнення влади у відданості боротьбі з корупцією, хабарництво в Україні змінює свою форму, але не сутність. Це робить його ще більш небезпечним для держави, переконані експерти.

Очікується, що на проблему корупції в Україні експерти знову звернуть увагу в середу, в рамках прес-конференції «Україна прямує до клептократії чи живе у ній вже котрий рік?» Одна з учасниць заходу – Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, каже, що під терміном "клептократія" в сучасній Україні так і слід розуміти «владу крадіїв».

Бекешкіна нагадала, що нинішня українська влада не намагалася спростувати закиди в корумпованості, які надходять з боку міжнародної громадськості. Водночас можновладці в Україні пробують позиціонувати себе як борців з корупцією й усіляко наголосити на досягнутих успіхах. Утім, зазначила Бекешкіна, корупція – «не лише хабарі, які беруть з водіїв ДАІшники», а й продаж місць у партійних виборчих списках, а також «відкати», про які всі говорять, але від того нічого не змінюється».

Корупція пронизує все суспільство

За спостереженням експерта, корупція пронизує українську державу й суспільство знизу догори і є найбільш небезпечною річчю для держави. Країна, де панує клептократія, ніколи не стане успішною, впевнена Бекешкіна. Адже клептократія, за словами фахівця, провокує економічне загнивання, унеможливлює чесну конкуренцію і приваблення іноземних інвестицій, робить власність незахищеною і примушує навіть великий бізнес платити гроші за його відносно спокійне існування і діяльність.

Бекешкіна не виключила, що до певної міри хабарництво зазнає тиску з боку влади. Зокрема «ті, хто стикається з представниками влади на різних рівнях», сьогодні кажуть, що брати хабарі стало небезпечно. З цієї причини беруть нині більше, бо до суми хабара додається ще й плата за ризик, пояснює експерт.

«Дозволена» корупція

На думку Бекешкіної, боротьба нинішньої української влади з корупцією схожа більше на зміну форми корупції: «Зараз намагаються корупцію систематизувати: відсікти знизу і залишити лише «дозволену» корупцію».

Таку форму корупції, яка і надалі передбачає "відкати" державним чиновникам, тендери з одним учасником та інше, є, як вважає Бекешкіна, ще більш небезпечною. Адже, як пояснила експерт, така корупції «проникає в саму тканину держави».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.

Loading...