Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Створено найбільший комп’ютер з ДНК

У світі науки 5542 перегляди

Опубліковано - 4.06.2011 18:43 | Всі новини | Версія для друку

Створено найбільший комп’ютер з ДНК
Створено найбільший комп’ютер з ДНК
Вчені створили найбільший на сьогоднішній день комп’ютер з ДНК. Він являє собою ланцюги ДНК в рідкому середовищі.

Як відомо, ДНК має властивість комплементарності - нитки певних послідовностей можуть утворювати один з одним міцні пари. Якщо послідовність однієї нитки точно комплементарна послідовності інший, то з'єднання виявляється максимально міцним. При неповній відповідності пара виявиться менш стійкою і нитка, яка краще підходить до однієї з двох ланцюгів "неправильної" пари, може витіснити другий ланцюг, замінивши її собою.

Саме цей процес послідовного витіснення одних ниток іншими лежить в основі обчислень комп'ютера з ДНК.

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту створили кілька логічних контурів, загальне число ниток ДНК у яких дорівнює 130. Найбільший контур включає 74 нитки і він здатний витягувати квадратний корінь з чисел аж до 15. Комп'ютер здатний виконувати логічні операції І або АБО, а обчислення займають близько 10 годин.

Біохімічні реакції проходять не зі стовідсотковою точністю, тому в роботі комп'ютерів з ДНК присутній постійний шум. Автори нової роботи змогли мінімізувати його, "змушуючи" свій пристрій підсилювати сигнал, вірогідність якого перевищує 80%, а також інгібувати всі сигнали, ймовірність яких нижче 10%.

Поки комп'ютери з ДНК недосконалі і працюють тільки в лабораторіях, натомість дослідники вважають, що такі пристрої перспективні для використання всередині людського тіла. Наприклад, вони можуть оцінювати концентрацію в крові тієї чи іншої речовини, і на підставі отриманого результату регулювати виділення ліків, що містяться в капсулах-переносниках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.