Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчора на Сонці стався потужний спалах

У світі науки 6695 переглядів

Опубліковано - 8.06.2011 14:28 | Всі новини | Версія для друку

Вчора на Сонці стався потужний спалах
Вчора на Сонці стався потужний спалах
У вівторок, 7 червня, астрономи зафіксували потужний та неординарний за своєю красою спалах на Сонці. Викинута з корони світила розпечена плазма, опускаючись, покрила приблизно половину його поверхні.

"На Сонці сталося дуже видовищне виверження, яке, як і належить, супроводжувалося спалахом і викидом заряджених частинок. Але я ніколи не бачив, щоб частинки випускалися подібним чином. Складалося враження, що хтось зметнув догори згусток пилу, який потім осів назад (на поверхню світила)", - розповів астроном Алекс Янг з Центру космічних польотів імені Годдарда.

Науковці виявили й іншу унікальну особливість явища. Спалах призвів до вивільнення величезного обсягу холодного газу.

"Унікальним було те, що в багатьох точках сонячного виверження спостерігалася присутність ще більш холодної речовини температурою нижче 80 тис. градусів за Кельвіном (79 тис. 727 градусів за Цельсієм)", - пояснив Янг.

Зазвичай температура корони світила коливається від 500 тис. до 6 млн градусів за Цельсієм, а при спалахах може досягати десятків мільйонів градусів.

На думку Янга, подія не несе у собі загрози для Землі. "Турбуватися нам нема про що. Просто це дуже гарне видовище", - зауважив він.

Однак до Землі вже прибули заряджені частинки - протони, які майже зі світловими швидкостями рухаються по спіралі, уздовж силових ліній магнітного поля Сонця.

Крім того, зараз на Сонці тривають потужні геомагнітні збурення, які викликають електромагнітні бурі. У зв'язку з цим експерти NASA очікують порушень в роботі стільникового і супутникового зв'язку, а також електромагнітних вимірювальних приладів, наприклад, радарів і супутників.

За прогнозами геомагнітних служб, буря почне слабшати через 12-24 години.

Наразі Сонце перебуває в активній фазі свого 11-річного циклу, який відомий як сонячний цикл №24. Кілька космічних апаратів NASA стежать за сонячною активністю, щоб заздалегідь попереджати Землю про спалахи й магнітні бурі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.