Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фізикам вдалося перетворити живу клітину на лазер

У світі науки 4835 переглядів

Опубліковано - 14.06.2011 14:45 | Всі новини | Версія для друку

Фізикам вдалося перетворити живу клітину на лазер
Фізикам вдалося перетворити живу клітину на лазер
Фізики із Центру фотомедицини Уеллмана в університетській лікарні американського штату Массачусетс вперше зуміли змусити живу клітину поводити себе як малопотужний лазер.

Дослідники працювали із клітинами нирки - вставивши в їхні ДНК послідовність зеленого флуоресцентного білку (GFP), вчені домоглися того, що клітини почали синтезувати його у великих кількостях. GFP випромінює зелене світло, коли його опромінюють синім світлом. Цей білок надзвичайно корисний у біологічних дослідженнях, оскільки з його допомогою можна маркувати різні клітинні структури і стежити за їх динамікою, у тому числі і в режимі реального часу. У 2008 році трьом ученим, які багато зробили для вивчення GFP і його запровадження у практику, була вручена Нобелівська премія.

Клітини, з якими працювали вчені, мають сферичну форму і завдяки цьому виконують роль лінзи, що фокусує випромінювання. Фахівці поміщали клітини між двома дзеркалами (відповідно, відстань між ними становила близько 20 мікрометрів), щоб зменшити розсіювання випромінювання, і опромінювали клітини синім світлом. На виході вчені отримували потік лазерного випромінювання зеленого кольору (пік флуоресценції GFP припадає на довжину хвилі 498 нанометрів).

На сьогодні незрозуміло, як саме можна використовувати отримані результати на практиці. Теоретично, джерела лазерного випромінювання всередині організму були б дуже корисні для медичних досліджень, проте потужність потоку, який створюють модифіковані клітини нирки в описаному експерименті, занадто мала для цього.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про американських учених із Єльського університету, які створили пристрій, що повністю поглинає лазерне випромінювання і перетворює його енергію на тепло.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.