![]() |
31-річний Рен Нг (Ren Ng) впевнений, що його фотокамера зробить справжній переворот в фотографії |
Нова фотокамера дозволяє скорегувати фокус вже після того, як знімок зроблений.
Під час перегляду фотографій з камери Lytro на комп'ютері можна легко перемикати фокус з заднього на середній або на передній план одним кліком.
Камера Lytro захоплює набагато більше світла під різними кутами, ніж звичайні фотоапарати. Це було досягнуто за допомогою спеціального сенсора - матриці мікролінз, чий принцип роботи еквівалентний використанню одночасно безлічі лінз, втиснутих в корпус одного фотоапарата, повідомляє "Руформатор".
Засновник і очільник Lytro, 31-річний Рен Нг (Ren Ng), виклав концепцію своєї технології на захисті кандидатської дисертації в Стенфордському університеті в 2006 році, відзначає The New York Times.
У тому ж році його робота виграла всесвітній конкурс на кращу докторську дисертацію в галузі комп'ютерних наук, яку провела Асоціація обчислювальної техніки (ACM). З тих пір доктор Нг намагається втілити свою ідею в реальний продукт і вивести його на ринок.
На проект уже пішло близько 50 млн. доларів. З самого початку вчений мріяв втиснути в один корпус 100 цифрових камер, і йому це, схоже, вдалося. Інвестори Lytro називають винахід проривом у фотографії.
По ідеї це повинно виливатися у величезні розміри файлів, проте засновник компанії стверджує, що файли будуть “важити” приблизно стільки ж, скільки середня цифрова фотографія. Вся обробка проводитиметься центральним процесором камери. А так як камера обладнана надто чутливими світловими сенсорами, то можна знімати в затемнених місцях навіть без спалаху.
Ціна камери поки не розголошується, але доктор Нг запевняє, що вона буде порівнянна з нинішніми моделями на ринку. Якщо кінцевий результат на пристроях виявиться таким же, як і на демонстраційних кадрах, $40-мільярдна індустрія фотокамер може відчутно похитнутися.
Щоб зрозуміти, як працює Lytro, треба клацнути мишкою (один раз) по тій частині фотографії, на яку ви хочете навести фокус. Подвійне клацання збільшує зображення.