Аратта - На головну

12 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Влада зачищає закони на захист свободи слова

Влада 3582 перегляди

Опубліковано - 11.07.2011 17:41 | Всі новини | Версія для друку

Влада зачищає закони на захист свободи слова
Влада зачищає закони на захист свободи слова
Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко констатує, що влада почала ліквідовувати закони на захист свободи слова.

Про це він сказав, коментуючи прийняття парламентом Закону «Про судовий збір», яким, зокрема, передбачається запровадити судовий збір за подання заяв, скарг до суду та видачу судами документів.

Томенко наголосив, що у запроваджених новим Законом ставках судового збору відсутні чинні запобіжники щодо захисту ЗМІ та журналістів від необґрунтованих позовних вимог, що пред’являються у зв’язку з їхньої професійною діяльністю.

Він нагадав, що у 2003 році набув чинності, внесений ним Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова», який передбачав збільшення розмірів ставок державного мита із позовних заяв про відшкодування моральної шкоди залежно від ціни позову. Для прикладу, Томенко пояснив, що, згідно закону, із позовних заяв про відшкодування моральної (немайнової) шкоди з ціною позову понад 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян позивач сплачував 10% ціни позову, а із позовних заяв з ціною до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1%. Це, за словами Томенка, захищало ЗМІ від закриття через фантастичні суми позовів.

«Тоді ми зняли проблему руйнування засобів масової інформації через фантастичні судові збори. Сьогодні Партія регіонів «радісно» відновила дію старої норми і тепер нашого закону, який захищав передовсім друковані засоби масової інформації немає», - зауважив Томенко.

Він пояснив, що в новоухваленому Законі «Про судовий збір» відсутні градації ставок збору з позовних заяв про відшкодування моральної шкоди. Підсумовуючи, Віце-спікер спрогнозував, що, якщо Президент підпише даний закон, то «на місцевому рівні ми станемо свідками закриття цілої низки друкованих засобів масової інформації».

«Можна прогнозувати, що на місцевому рівні чиновники та представники правоохоронних органів, як це було до 2003 року, будуть використовувати судові позови як інструмент закриття передовсім друкованих засобів масової інформації», - підсумував Томенко ще раз наголосивши, що «це рішення – приклад того, як влада насправді захищає свободу слова».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.