Аратта - На головну

25 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовша печера на Україні носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі - це гіпсова печера на глибині 20 м, протяжністю понад 230 км. Вхід до неї розташований поблизу села Королівка Борщівського району Тернопільській області. Це найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю, - вона поступається лише Мамонтовій печері в США...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Тернополі демонтували статую Святовида

Народний Вісник Регіон: Тернопільська область 21443 перегляди

Опубліковано - 14.07.2011 03:30 | Всі новини | Версія для друку

В Тернополі демонтували статую Святовида
В Тернополі демонтували статую Святовида
У Тернополі зі скандалом комунальними службами було демонтовано копію Святовида, т. зв. “Збруцького ідола” - пам’ятки слов’янського мистецтва Тернопільщини, який зараз зберігається у Кракові.

Голова місцевої громади Об'єднання рідновірів України Ігор Аркуша повідомив, що ця скульптура була подарована місту Тернополю, повідомляє сайт "Рідна Віра".

Образ Святовида виготовив український митець Олексій Альошкін. Було надано запит у краєзнавчий музей, і невдовзі звідти мали надати висновок, щоб оформити усі документи для встановлення скульптури. Але влада не стала чекати завершення оформлення документації і негайно приступила до демонтажу.



Натомість незаконні церковні будівлі в Тернополі ніхто не зносить, що підкреслює упереджене ставлення до сповідників Рідної Віри, що є прямим порушенням Конституції України.

Як ми повідомляли, 9 липня в Херсонській області після протесту священиків Московського патріархату демонтували скульптуру іншого язичницького бога - слов`янського Дажбога.

Світовид — Бог Осіннього Сонця – є “Богом Правія і Навія”, який Землю, Сонце наше і Звізди держить і Світ міцнішим творить”. Світовид часто називався Святовитом – це його давніша назва, а також таке його ім’я переважало у західних слов’ян.

“Збруцький ідол”, як часто називають статую Світовида, відтворює бога, який одягнутий, як стверджують енциклопедичні українські видання, “в давньоруську князівську шапку, і з чотирьох боків прикрашений трьома ярусами малюнків, які відповідають тогочасним релігійним уявленням про три світи. Верхній ярус зображує небо і слов’янських богів, середній – землю, а нижній – пекло”. Мається на увазі світ Прави, Яви і Нави.

У верхньому ярусі стутуї Світовида зображені озброєний Перун-громовержець, сонячний Дажбог, богиня злагоди, краси й любові Лада з перснем і богиня землі Макош із рогом достатку. Це – світ Прави. П’ятий бог – Велес – зображений внизу як основа, на якій тримається вся світобудова. У середньому ярусі – світі Яви – зображені земні люди.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.