Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені навчилися редагувати ДНК

У світі науки 4821 перегляд

Опубліковано - 19.07.2011 12:29 | Всі новини | Версія для друку

Вчені навчилися редагувати ДНК
Вчені навчилися редагувати ДНК
Вчені розробили технологію, яка дозволяє “потоковим методом” редагувати ДНК.

Використовуючи новий метод, фахівці змогли замінити в геномі кишкової палички всі послідовності певного типу на альтернативний варіант і присвоїти нове значення "викинутої" послідовності.

Генетична інформація про організм записана в його ДНК - лінійній полімерній молекулі, що складається з чотирьох типів "букв" (біологи називають їх нуклеотидами) - їх позначають як А, Т, Г і Ц.

Певні поєднання трійок цих "букв" (кодони) кодують ті або інші амінокислоти - елементарні "цеглинки", з яких складаються білки. Відповідність між трійками нуклеотидів і амінокислотами задається генетичним кодом. Одна з його характеристик - це надмірність: поєднань трійок нуклеотидів більше, ніж відповідних їм амінокислот.

Технологія, створена авторами нової роботи, в перспективі допоможе вченим створювати організми з дещо іншим, ніж в інших живих істот, генетичним кодом.

Теоретично, такі організми будуть стійкі до вірусів, тому що останні експлуатують білоксинтезуючий апарат клітини-господаря, "заточений" під "правильний" генетичний код.

Використовувати білоксинтезуючий апарат клітин зі зміненим кодом віруси не зможуть.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.