Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Можливості людського мозку досягли своєї межі

У світі науки 9219 переглядів

Опубліковано - 1.08.2011 17:49 | Всі новини | Версія для друку

Можливості людського мозку досягли своєї межі
Можливості людського мозку досягли своєї межі
Британські вчені з Кембриджського університету дійшли висновку, що інтелектуальний розвиток людства досяг свого піку, пише The Daily Mail.

Вчені вважають, що у людства з точки зору законів фізики і фізіології немає можливості стати ще розумнішим. Щоб розвиватися далі, мозок людини потребує величезної кількості додаткової енергії і кисню, який на цьому етапі просто неможливо забезпечити.

"На людський мозок припадає лише 2% від загальної ваги людини, в той час як на виконання різних процесів вона споживає близько 20% загальної енергії", - говорить професор нейробіології Кембриджського університету Саймон Логлін.

Дослідник відзначає, що вивчивши структуру людського мозку і з'ясувавши, скільки енергії споживають його клітини, вчені дійшли висновку, що для збільшення кількості розумових процесів мозку додатково буде потрібна значна кількість енергії, яку він не може отримати через особливості будови організму людини.

"Мозку потрібно багато енергії, тому що він обробляє інформацію з різних джерел. Це означає, що мозок людини може обробляти лише певну кількість інформаційних даних, і подолати ці обмеження на цьому етапі неможливо", - наголошує Логлін.

Інша група вчених дійшла висновку, що нейронна мережа, яка зв'язує різні ділянки мозку, не має більше внутрішнього потенціалу для вдосконалення. "Як було встановлено, у людей з високим рівнем IQ ці зв'язки функціонують найкращим чином, передаючи сигнали з високою швидкістю", - говорять дослідники.

Професор психіатрії з Кембриджа Ед Буллмор, який спеціалізується на вивченні зв'язків у мозку, виміряв ефективність, з якою різні відділи мозку взаємодіють один з одним, і дійшов висновку, що вона прямо пов'язана з рівнем IQ. "Найшвидше імпульси передаються у більш розумних людей, повільніше - в інтелектуально менш розвинених", - відзначає Буллмор.

Вчений вважає, що подальше інтелектуальне зростання людини неможливий не тільки з причини неможливості надати додаткову енергію, але й тому що в цьому випадку мозок повинен збільшитися в розмірах. Поки ніяких передумов для зміни простору, займаного цим органом, немає.

Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що американські біологи з’ясували, що стареча забудькуватість у приматів і людей є оборотною і може бути вилікувана за допомогою препаратів, що блокують "загасання сигналу" в нервових ланцюгах, відповідальних за роботу короткочасної пам'яті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.