Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Казахстані знайшли останки доісторичного птаха

У світі науки 4896 переглядів

Опубліковано - 11.08.2011 18:39 | Всі новини | Версія для друку

У Казахстані знайшли останки доісторичного птаха
У Казахстані знайшли останки доісторичного птаха
Археологи виявили на території Казахстану гігантську щелепну кістку, яка стала ще одним підтвердженням того, що стародавні величезні птахи літали над землею або ходили по ній водночас із динозаврами.

Ця перша подібна знахідка, виявлена ​​вченими в Азії.

Вчені, що опублікували дані про неї у в журналі Biology Letters, пишуть, що Samrukia nessovi мала череп довжиною 30 сантиметрів. Якщо цей птах не вмів літати, то він сягав 2-3 метрів у довжину, припускають дослідники. Якщо ж він умів літати, то розмах його крил дорівнював 4 метрам.

Знайдена вченими щелепна кістка птаха відноситься до крейдяного геологічного періоду. Єдине інше підтвердження існування в крейдяному періоді птаха подібного розміру було знайдене у Франції.

Велика частина птахів того періоду за розмірами мало чим відрізнялася від сучасної ворони. Однак, як каже професор Дарен Наїш із Портсмутського університету, знайдені в Казахстані скам'янілості підтверджують, що птахи гігантських розмірів були нормою для крейдяного періоду.

"На жаль, ми не можемо з точністю визначити форму тіла цього птаха, бо знайдена лише його щелепна кістка", - пояснює Наїш.

"Якщо цей птах не вмів літати і чимось за формою нагадував страуса, то він міг досягати 2-3 метрів у довжину, а його вага досягала 50 кг, - розповів Дарен Наїш. - Якщо ж це був літаючий птах, то, можливо, за формою він нагадував альбатроса або кондора".

Але найцікавіше, що завдяки цій знахідці, вчені зрозуміли, що за часів динозаврів пліч-о-пліч з ними жили і подібні птахи.

"Усе це викликає ще більше запитань про різні аспекти співіснування подібних істот, на які ми поки що не можемо відповісти", - сказав Наїш.

"Люди думали, що за часів птерозаврів не було великих птахів, але тепер ми знаємо, що вони були".

Нагадаємо, що на початку січня вчені дійшли висновку, що нелітаючий птах, який мешкала на Ямайці, Xenicibis боровся зі своїми суперниками і хижаками за допомогою крил, перетворених у процесі еволюції на кийки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чим обмеженішим є світогляд людини, чим менше вона знайома з історією, природою і філософією, тим щиріша її прихильність до своєї релігії ”
Людвіг Фейєрбах

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.