Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Протест по-українськи: радикалізація без політизації

За право людини 4618 переглядів

Опубліковано - 25.08.2011 11:55 | Всі новини | Версія для друку

 Протест по-українськи: радикалізація без політизації
Протест по-українськи: радикалізація без політизації
Протестні настрої в Україні можуть радикалізуватися. Таке припущення політологи та політики зробили, коментуючи ситчику між учасниками акції опозиції з відзначення Дня Незалежності та міліцією.

Щоправда, політологи наголошують, що стрімкому зростанню та радикалізації протестних настроїв може сприяти не політична, а насамперед, соціально-економічна ситуація в країні, що погіршується.
Спроба учасників опозиційної акції з відзначення Дня Незалежності прорвати міліцейські кордони, аби пройти пішою ходою до президентської Адміністрації свідчить про те, що серед прихильників опозиції достатньо тих, хто готовий виборювати свої права.

«Штучно, коли в повітрі не витає бажання людей змести владу, бажання йти на рішучі дії, – повірте, нічого не зробиш, – каже учасник цих подій, лідер націоналістичної партії «Свобода» Олег Тягнибок. – Ніхто проривати міліцейські кордони не стане».

Точкові репресії проти точкових радикалів

Олег Тягнибок припускає, що восени протестні настрої в країні лише зростатимуть і цьому сприятиме політичне, так і соціальне невдоволення.

«Влада якраз і розраховує політичними репресіями посіяти страх не тільки серед політиків-опозиціонерів, а й серед усіх активних громадян. Але мене це особливо не хвилює, бо в українській історії так було завжди», – зазначає Олег Тягнибок.

Політолог Володимир Фесенко натомість зазначає, що зараз радикалізація протестів має лише точковий характер. Тому, за його словами, «влада не застосовує надмірно репресивних заходів, а точково блокує отакі протестні акції і, таким чином, блокує їх поширення».

На думку політолога, суспільство готове протестувати насамперед через соціально-економічні причини, оскільки недовіра до опозиції зараз є так само високою, як і недовіра до влади.

«Розширення опозиційних настроїв не пов’язане з політикою. Це, можливо, і штовхає опозицію на спробу штучно посилити емоційний хвилю протистояння, емоційний градус через якісь там сутички і тому подібне», – зазначає Володимир Фесенко.

Влада не надихає вийти на вулицю

Між тим, за даними Центру Разумкова, у серпні порівняно з квітнем цього року, дещо зросла частка громадян, які висловили готовність узяти участь у протестних акціях. Згідно з даними дослідження, 55% українців готові вийти на вулицю з протестом «у разі значного погіршення умов життя» (у квітні було 42,5%).

Матеріальні статки – це головний мотив, який може спонукати людей вийти на вулиці. Найменше українців готові вийти на вулиці на підтримку дій чинної влади – 1,5%. Водночас готових підтримати імпічмент президента – 8,3%.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова 10-17 серпня 2011 року. Було опитано 2007 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Статистична похибка не перевищує 2,3%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.