Аратта - На головну

12 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Про що говорили Президенти України і Польщі

Влада 3807 переглядів

Опубліковано - 31.08.2011 10:58 | Всі новини | Версія для друку

Про що говорили Президенти України і Польщі
Про що говорили Президенти України і Польщі
«Робочий візит». «Суто приватна зустріч». Статус одноденної поїздки, з якою Президент України відвідав Республіку Польща, українська та польська сторони визначили по-різному.

Про робочий характер візиту повідомила прес-служба українського Президента. Згідно з повідомленням, 30 серпня у Гданську Віктор Янукович та його польський колега Броніслав Коморовський взяли участь у вшануванні загиблих у Другій світовій війні, а під час зустрічі у форматі «віч-на-віч» обговорили європейську інтеграцію України. Ішлося, зокрема, про підготовку Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, – уточнює офіційний сайт глави держави.

Своєю чергою, польська сторона наголошує на неформальності відвідин. У канцелярії Президента Польщі візит назвали «суто приватним» та нагадали, що запрошення Януковичу Коморовський надіслав іще кілька місяців тому. Про неофіційний характер розмови у літній резиденції в Юраті свідчить і те, що канцелярія польського президента не повідомила, які теми плануються до обговорення, а по закінченні зустрічі лідери двох країн не дали прес-конференції. Янукович також відмовився спілкуватися в Гданську з польськими журналістами, про що повідомило польське радіо.

Натомість за даними польських джерел, головною темою розмови тет-а-тет був арешт екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Саме в контексті судового переслідування опозиціонерки обговорювалася доля Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Зараз у ЄС головує Польща. І саме тому Коморовський запросив Януковича, щоб запитати його про Тимошенко.

«Імовірно, що в ході візиту буде порушено питання арешту Юлії Тимошенко», – заявив міністр канцелярії польського Президента Славомир Новак, чиї слова цитує офіційний сайт Коморовського.

Арешт Тимошенко може стати на перешкоді підписанню угоди з ЄС, – застеріг радник Президента Польщі Роман Кужняр на сторінках видання «Gazeta Wyborcza». За його словами, офіційна Варшава лобіює підписання угоди для України вже цього року, поки Польща головує в ЄС. Однак переслідування опозиції в Україні, пише Кужняр, може «зв’язати Польщі руки у цій справі». І тоді переважить думка тих західноєвропейських держав, які не хочуть бачити Україну в Євросоюзі. «Було б фатальною помилкою для Києва недооцінювати серйозність ситуації», – наголосив радник Коморовського.

Чи прозвучала у розмові двох президентів тема арешту Тимошенко? І чи прислухається українська влада до застережень із Польщі? Наразі невідомо. Відомо лишень, що напередодні поїздки до Гданська президент Янукович вкотре заявив, що його принципова позиція – невтручання у судовий процес.

«Моє обговорення з будь-ким цього питання не впливатиме на рішення суду», – сказав глава держави, відповідаючи на запитання про те, чи обговорюватиметься арешт опозиціонерки на зустрічі лідерів України і Польщі.

А тим часом українські експерти вже охрестили візит Януковича в Польщу «кроком відчаю». Як зауважують оглядачі, сьогодні український президент опинився у міжнародній ізоляції, і поїздка в Польщу – це, можливо, його останній шанс уникнути долі «невиїзного» президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Нагадаємо: починаючи з 1 липня 2011 року, упродовж шести місяців, Польща головує у Раді Євросоюзу. Польщу називають найбільшим ентузіастом розширення Європейського Союзу на Схід та найбільшим лобістом інтересів України в ЄС. Так, цього літа голова Європарламенту поляк Єжи Бузек заявив, що головним партнером Євросоюзу на Сході є Україна і що Угоду про асоціацію України з ЄС буде завершено ще під час головування Польщі, до кінця 2011 року.

Таким чином Польща, як і інші країни «Вишеградської четвірки», дотримується стратегії максимального інтегрування України до євроспільноти, незважаючи на нинішній стан української демократії. Натомість країни «старої» Європи здебільшого ставляться до України скептично, виступають проти її інтеграції в ЄС і висувають жорсткі вимоги щодо дотримання країною демократичних стандартів.

Україна, яка нині веде переговори про підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, намагається скористатися активною підтримкою Польщі. При цьому офіційний Київ не раз висловлював думку про те, що нинішні судові процеси над очільниками опозиції в Україні не завадять українським євроінтеграційним планам. Натомість як твердять експерти, політично мотивоване судочинство, можливо, і не вплине на процес переговорів, але однозначно вплине на результат, і тоді майже готову угоду між Україною з ЄС буде поставлено під запитання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знання певних принципів легко компенсує незнання деяких фактів ”
К. Гельвецій

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.