Аратта - На головну

19 квітня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про вибори Партії регіонів

Вибори-2012 7545 переглядів

Опубліковано - 14.09.2011 13:46 | Всі новини | Версія для друку

Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про вибори Партії регіонів
Венеціанська комісія розкритикувала законопроект про вибори Партії регіонів
Венеціанська комісія розкритикувала проект закону про вибори до Верховної Ради.

Згідно з попереднім висновком, низка положень законопроекту потребує вдосконалення. При підготовці законопроекту не були враховані попередні рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ.

Зокрема, залишаються невирішеними такі питання:

обмеження на право бути кандидатом для тих, хто засуджений за навмисний злочин, незалежно від тяжкості злочину;

відсутність чітких критеріїв та строків визначення меж виборчих округів;

відсутність ясності в питанні про можливість оскаржити результати виборів;

відсутність повної інформації про джерела та суми фінансування виборчої компанії.

Крім того, у Венеціанській комісії зазначили занадто часту зміну виборчих правил (повернення до змішаної системи), що може підірвати довіру виборців, політичних партій і громадянського суспільства. У комісії рекомендують приймати такі зміни шляхом широкого і відкритого обговорення в парламенті за участю всіх політичних сил.

Також у законопроекті не був врахований принцип, згідно з яким процедури для виборів всіх рівнів повинні бути зведені в один кодекс.

У Венеціанській комісії вважають закон занадто складним і важким для розуміння учасниками виборчого процесу та членами виборчих комісій, повідомляє ZN.UA.

У той же час, як вважає міністерство юстиції, Венеціанська комісія в цілому схвально оцінила проект закону України "Про вибори народних депутатів України".

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, це констатується у попередньому неофіційному висновку Венеціанської комісії щодо проекту Закону України "Про вибори народних депутатів України.

"В цілому законопроект передбачає детальне регулювання парламентських виборів та включає низку удосконалень виборчого законодавства", - повідомив міністр.

В міністерстві впевнені, що в проекті реалізовано низку рекомендацій щодо удосконалення законодавства про вибори народних депутатів, висловлених раніше різними внутрішніми та міжнародними організаціями, в тому числі Венеціанською комісією та ОБСЄ.

Наразі, за словами міністра юстиції, текст попереднього висновку Венеціанської комісії передано для перекладу українською мовою.

Крім того, попередній висновок комісії розіслано членам робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори з тим, щоб вони могли ознайомитися з висновками європейських колег та надати пропозиції щодо подальшого удосконалення законопроекту.

Як повідомлять у мін’юсті, висновок ґрунтується на коментарях до законопроекту, наданих двома членами Венеціанської комісії – Айварсом Ендзінсом (Aivars Endzins, Латвія) та Срджаном Дармановичем (Srdjan Darmanovic, Чорногорія), а також правовим експертом ОБСЄ – Доном Біссоном (Don Bisson).

Нагадаємо, законопроект передбачає повернення до змішаної системи виборів народних депутатів, зокрема виборів за мажоритарними округами.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.