Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Науковці розповіли, як розпізнати брехню

У світі науки 9373 перегляди

Опубліковано - 17.09.2011 03:44 | Всі новини | Версія для друку

Науковці розповіли, як розпізнати брехню
Науковці розповіли, як розпізнати брехню
Університет Торонто вирішив розібратися в природі брехні. Згідно з дослідженням, у віці двох років 20% дітей брешуть. А ось до чотирьох років дане співвідношення виростало до 90%.

І хоча серед 16-річних брешуть лише 70%, роблять вони це більш мистецьки, адже вони вчаться у своїх батьків, пише The Vancouver Sun.

А ось співробітники Університету Массачусетсу з'ясували, що за десять хвилин спілкування 60% людей брехали 2-3 рази. При цьому багато хто з людей заявляють, ніби вони взагалі ніколи не брешуть. А ось підрахунки показують: у середньому ми всі брешемо 1,68 рази в день. Найчастіше людина бреше про свій вік. На думку доктора Алана Хірша, брехня - частина еволюційної стратегії людини. Приміром, деякі форми брехні можуть бути певною віхою розвитку дитини.

Так, дворічна дитина, котра прибріхує, відрізняється кмітливістю. А от у підлітковому віці люди вже дивляться на старших, що використовують брехню заради спасіння. Даний навик брехні, який вони переймають, потім може бути використаний на шкоду, якщо підліток вживає наркотики.

Проте вчені з'ясували, як відрізнити брехню від правди. Виявляється, коли людина бреше, у нього піднімається тиск і вивільняється гістамін, який провокує запалення еректильної тканини слизової оболонки носа. В результаті у людини свербить ніс. Плюс, спостерігається звуження артеріальних судин, які постачають кров у центральну частину тіла. У результаті руки і ноги стають холодними.

А ось якщо людина хоче залучити іншого в свою брехню, вона присувається, мов би промовляючи: "Будь моїм спільником". Врешті, і власне мова людину видає. Зазвичай люди використовують у мові скорочення, а от брехуни люблять більше розповсюджуватися. Коли людина включає у свою мову обороти на зразок "в основному", "іноді", "майже ніколи", швидше за все, вона приховує правду чи навіть сама в неї вірить. Щоб вигадувати щось на ходу, інколи потрібен час. Тому в мові можливі паузи.

До речі, під час брехні відзначається викид адреналіну, що провокує пересихання губ і ротової порожнини. Звідси - бажання облизати губи, випити води або покашляти. А от схрещені руки, піднесена до рота чашка або стиснуті кулаки теж можуть свідчити про те, що людина бреше, повідомляє MEDdaily.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.