Аратта - На головну

18 квітня 2024, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Патріарх Філарет і Митрополит Мефодій розпочали діалог зі створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви

Духовний світ 19183 перегляди

Опубліковано - 25.09.2011 13:54 | Всі новини | Версія для друку

Митрополит Мефодій і Патріарх Філарет. Фото УНІАН.
Митрополит Мефодій і Патріарх Філарет. Фото УНІАН.
Предстоятелів двох українських Церков заявили про початок процесу об`єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви в єдину Помісну Православну Церкву.

14 вересня 2011 р. у приміщенні Київської патріархії УПЦ КП відбулася зустріч Предстоятелів Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета і Української Автокефальної Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Мефодія. На зустрічі був присутній Президент України (2005-2010 р.) Віктор Ющенко, - повідомляє незалежний православний церковно-освітній інтернет-проект“Автокефалія”.

За підсумками зустрічі було складено спільну заяву двох Предстоятелів.

Спільна заява Предстоятелів Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви щодо діалогу з метою утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви

14 вересня цього року з нашої спільної ініціативи та за сприяння Президента України (2005-2010 рр.) Віктора Ющенка відбулася наша зустріч з метою обговореня шляху подолання розділення Українського православ’я.

Ми свідомі того, що цей шлях — складний. Але, разом з тим, і ми самі, і єпископат, духовенство та вірні очолюваних нами Церков завжди розуміли і визнавали шкідливість існуючого розділення та виявляли бажання знайти спосіб його подолання.

Українське суспільство поділене — ми бачимо суперечки між політиками, спроби посіяти ворожнечу на ґрунті мови, національної належності, регіону проживання. На жаль, однією з причин поглиблення суспільного розділення є також і відсутність єдності Православної Церкви в Україні та викликана цим ворожнеча. Наше бажання — зробити для єднання українського суспільства те, що в наших силах, а саме — подолати церковне розділення.

На перешкоді єдності не раз поставали як зовнішні, так і внутрішні чинники, об’єктивні та суб’єктивні. Під час спілкування ми прийшли до спільного висновку: минулі непорозуміння та суперечки не повинні закривати нам шлях до діалогу, примирення та, у підсумку, досягнення церковної єдності.

Наша зустріч була плідною та взаємно корисною. У її підсумку між нами досягнуто домовленість розпочати кроки для відновлення діалогу мїж УПЦ Київського Патріархату та Українською Автокефальною Православною Церквою щодо відновлення єдності Православної Церкви в Україні. Ми закликаємо єпископат, духовенство та вірних очолюваних нами Церков, а також українську громадськість сприяти досягненню нашої спільної мети — остаточному утворенню в Україні єдиної Помісної Церкви. Ми сподіваємося, що з Божою допомогою та спільними зусиллями нам вдасться досягти цього.

Закликаємо на всіх Боже благословення!

МЕФОДІЙ,
Митрополит Київський і всієї України,

Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви

ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України,

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Духовний світ»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.