Аратта - На головну

1 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- українська мова посіла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Також її визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія та побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі, що пройшов у Парижі в 1934 році...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Хто кого: Київ та Брюссель взяли “стратегічну паузу”

Світ навколо нас 4273 перегляди

Опубліковано - 19.10.2011 11:20 | Всі новини | Версія для друку

Хто кого: Київ та Брюссель взяли “стратегічну паузу”
Хто кого: Київ та Брюссель взяли “стратегічну паузу”
ЄС відклав запланований на 20 жовтня візит Президента України до Брюсселя. Аналітики в Києві вважають, що «стратегічна пауза» у двосторонніх відносинах затягнеться.

У Європі Віктора Януковича не чекають. Євросоюз дав українському президенту чітко зрозуміти, що засудження екс-прем’єра України Юлії Тимошенко йому не спустять з рук. Натомість сам президент впевнений, що представники України та Євросоюзу зустрічатимуться як партнери, якщо в тому буде необхідність. «У нас є відповідні плани, мі хочемо почути ЄС. Якщо вони (плани) у нас не змінилися, ми будемо йти цим шляхом», - прокоментував Віктор Янукович, перебуваючи у Донецьку, скасування Євросоюзом запланованої зустрічі з ним 20 жовтня.

Білоруський сценарій?

Відтепер і у Києві, і у Брюсселі чекатимуть, хто кого «переломить», адже сторони взяли стратегічну паузу, впевнений аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач. За його словами, навряд чи Віктор Янукович відвідає Брюссель з офіційним візитом до закінчення своєї каденції на посаді президента. «У ЄС чекатимуть дива в українській внутрішній політиці – або якихось змін у голові Януковича, або змін самого голови України», - сказав Deutche Welle Володимир Горбач.

Експерт переконаний: якщо Віктор Янукович не змінить курсу у внутрішній політиці і продовжуватиме переслідування Юлії Тимошенко, то ризикує стати «нев’їздним» в Європу, як президент Білорусі Олександр Лукашенко. «Ізоляція буде політична, але від неї Україна матиме і економічні наслідки», - наголошує Горбач. За його словами, угоду про асоціацію Україна і ЄС у грудні, може, і парафують, але на цьому діло і закінчиться. «На саміт у грудні приїдуть, ймовірно, другорядні єврочиновники і домовляться про тимчасовий розпуск переговірної групи»,- впевнений аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва.

Неоднозначний сигнал

Водночас перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, народний депутат від Партії регіонів Володимир Вечерко наголошує, що українська сторона раніше надала достатньо доказів відданості євроінтеграційному курсу, але якщо потрібні ще докази, то Україна їх надасть. «Через перенесений візит Україна використає отриманий час для підготовки додаткових аргументів на користь своєї позиції», - підкреслив Володимир Вечерко.

Депутат підкреслив, що переговорний процес між ЄС та Україною тривав не один рік і внутрішньополітичні процеси в країні чи в Євросоюзі не можуть поставити під загрозу всі результати попередніх домовленостей. У Євросоюзі запевняють, що не мають наміру переносити запланований на середину грудня саміт Україна-ЄС. Втім, підписання двохсторонньої угоди про асоціацію – під питанням, повідомили у вівторок у прес-службі ЄС.

Експерт центру імені Разумкова Михайло Пашков переконаний, що, скасувавши візит Віктора Януковича до Брюсселя, Євросоюз дав Україні чіткий сигнал про серйозність своїх намірів «заморозити» відносини з українською стороною. «Ситуація виглядає досить песимістично. Януковичу потрібно провести комплекс дій, щоб поновити співпрацю. Передусім вирішити справу з Тимошенко, поставити крапку у створені зони вільної торгівлі та більш активно виконувати план дій щодо безвізового режиму»,- наголосив Пашков у розмові з Deutche Welle.

У вівторок, 19 жовтня, до Брюсселя на переговори про зону вільної торгівлі вирушив перший віце-прем’єр міністр України Андрій Клюєв. У МЗС закликають не спекулювати на цьому візитові, адже він полетів до єврочиновників за своєю програмою, а не замість президента. «МЗС працює над підготовкою візиту президента до Брюсселя, який повинен стати важливим елементом політичного обговорення угоди про асоціацію»,- заявив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» речник МЗС України Олег Волошин.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.