Аратта - На головну

3 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На супутнику Сатурна знайшли життя?

У світі науки 8241 перегляд

Опубліковано - 1.11.2011 15:03 | Всі новини | Версія для друку

На супутнику Сатурна знайшли життя?
На супутнику Сатурна знайшли життя?
Вчені знайшли нові підтвердження теорії про наявність життя на Титані, супутнику Сатурна.

До такого висновку прийшли Йозеп Тріг-Родрігес з Інституту космічних досліджень (Барселона) і Хав'єр Мартін-Торрес з Центру астробіології (Іспанія).

За словами вчених, на часі у науковому світі теорія про те, що більшість необхідних елементів для життя на планетах, у тому числі і вода на Землі, заносяться на них кометами та астероїдами, отримала дуже широке поширення.

Науковці вважають, що цілком імовірно, що подібне могло статися і з Титаном. Адже він є єдиним небесним тілом в нашій Сонячній системі, на поверхні якого є річки і озера, а також це - єдиний супутник планети з атмосферою, який будовою та історією схожий на Землю.

Однак роль води на Титані виконують метан і етан, а його атмосфера складається в основному з азоту і непридатна для дихання земних організмів.

"Пов'язано це з тим, що в минулому Титан і Земля формувалися, так би мовити, з різного вихідного матеріалу, а також на них були різні умови", - розповіли вчені.

Зараз відомо, що метан потрапляє в атмосферу Титана, випаровуючись з поверхні місцевих озер, які складаються з рідких вуглеводнів, проте відповісти на питання, що наповнило ці самі озера, вчені поки не можуть.

На думку вчених, атмосфера Титана, яка в 10 разів тонше земної, цілком може представляти собою гігантський хімічний реактор, в якому можуть синтезуватися складні органічні молекули, а від їх утворення до зародження життя залишається лише один крок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи нічого не замишляйте проти Росії, тому що на кожну вашу хитрість вона відповість своєю непередбачуваною дурістю ”
Отто фон Бісмарк

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.