Аратта - На головну

5 квітня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Кремлі мріють прихватизувати українську ГТС і примусити всіх платити за газ і нафту “дерев’яними”

Газоват 4805 переглядів

Опубліковано - 2.11.2011 16:15 | Всі новини | Версія для друку

У Кремлі мріють прихватизувати українську ГТС і примусити всіх платити за газ і нафту “дерев’яними”
У Кремлі мріють прихватизувати українську ГТС і примусити всіх платити за газ і нафту “дерев’яними”
Росія повинна перевести продаж усіх своїх енергоносіїв за рублі.

Про це під час відеоконференції Москва-Брюссель на тему: «Газ для Європи» сказав заступник голови Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв.

«Торгівля російськими енергоресурсами – чи то нафта, газ, послуги із збагачення урану – повинна проводитися за рублі», - сказав Язєв

За його словами, перехід України на оплату російського газу рублями кореспондується із завданням президента Росії створити у Москві міжнародний фінансовий центр.

«Я вітаю переведення розрахунків», - сказав Язєв.

При цьому він заявив, що формула ціни на газ для України приблизно така сама, як і для інших європейських країн. Язєв зазначив, що на ринок газу в ЄС впливає спотовий ринок, якого взагалі немає в Україні.

«Переговорний процес безперервно йде щодо зниження ціни на газ цілим рядом оптових покупців газу у «Газпрому» - хтось успішно, хтось менш успішно. Українська сторона менш успішно проводить ці переговори – треба дати можливість домовитися за цінами «Газпрому» і «Нафтогазу», - сказав президент Російського газового товариства.

При цьому він заявив, що будівництво газопроводу «Південний потік» здійснюватиметься незалежно від переговорів про ГТС України.

«Всі рішення щодо будівництва "Південного потоку" ухвалені – вони остаточні і перегляду не підлягають. Для Києва важливо – щоб не забули українські ГТС – йти на інтеграційні процеси з «Газпромом». Іншого шляху Україна не має», - сказав Язєв.

За його словами, побоювання керівництва України щодо обхідних газопроводів обгрунтовані. «Північний потік» і «Південний потік» матимуть пропускну спроможність 54 і 63 млрд. куб. м газу на рік, відповідно.

Як повідомлялося раніше, у вересні 2008 року російський газовий концерн "Газпром" заявив про плани з 2009 року у розрахунках з деякими своїми контрагентами перейти на рублі.

26 жовтня ц.р. у Росії в ході зустрічі голови Національного банку України Сергія Арбузова з виконуючим обов`язки міністра фінансів Російської Федерації Антоном Силуановим керівництвом Центрального банку Російської Федерації і ВАТ «Газпром» була досягнута домовленість про можливість розрахунків за російський газ у рублях.

За словами Арбузова, Україна планує перейти на рублі при розрахунку за газ з Росією у листопаді-грудні.

Довідка. «Північний потік» – газопровід, що сполучає Виборг у Росії і Грайфсвальд у Німеччині, прокладений Балтійським морем і має сукупну плановану пропускну спроможність 55 млрд. куб. м. Комерційні поставки першою гілкою газопроводу (27,5 млрд. куб. м.), як очікується, розпочнуться у 4 кварталі 2011 р. Здача в експлуатацію другої гілки, яка подвоїть пропускну спроможність "Північного потоку", планується наприкінці 2012 р. "Південний потік" – система газопроводів, яка має з`єднати Росію і країни Південної і Центральної Європи. Магістральний газопровід пройде дном Чорного моря з міста Новоросійська (Росія) до міста Варна (Болгарія). Передбачається, що далі «Південний потік» розгалужуватиметься: одна магістраль пройде через Грецію на південь Італії, друга – через Сербію і Угорщину до Австрії.

Загальна довжина чорноморської ділянки – близько 900 км, максимальна глибина – понад 2000 м.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.