Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Незалежне правосуддя. Влада посилила тиск на вищу судову інстанцію

Пістолетне право 4519 переглядів

Опубліковано - 8.11.2011 11:15 | Всі новини | Версія для друку

Незалежне правосуддя. Влада посилила тиск на вищу судову інстанцію
Незалежне правосуддя. Влада посилила тиск на вищу судову інстанцію
Вища рада юстиції відкрила провадження за порушення присяги членами Судової палати з кримінальних справ Верховного суду.

Про це на брифінгу повідомив заступник Генпрокурора та член вищої ради юстиції Михайло Гаврилюк.

У профільному парламентському комітеті припускають, що ці дії можуть бути пов’язані з тиском на суддів Верховного суду напередодні виборів нового голови Верховного суду. У Генпрокуратурі такі припущення заперечують.

Кількох суддів Верховного суду звинувачують у тому, що у 2009-2010 роках вони незаконно змінили 15 небезпечним злочинцям вироки з довічного ув’язнення на 15 років позбавлення волі. За словами заступника Генпрокурора та члена вищої ради юстиції Михайла Гаврилюка, з відповідною ініціативою виступили народні депутати, які надали інформацію про порушення присяги суддями.

«Незрозуміло, з яких підстав судова палата з кримінальних справ Верховного суду в порядку виключного провадження переглянула всі ці вироки і з грубим порушенням вимог кримінального законодавства змінила їм міру покарання. Після розгляду Вищою радою юстиції всі прізвища суддів будуть названі», – зазначив він.

Генпрокуратура тисне на суддів за вказівкою з Банкової?

Заступник Генпрокурора зазначив, що частину суддів, яких підозрюють у вчиненні незаконних дій, уже звільнили з посад за власним бажанням.

Також Михайло Гаврилюк зауважив, що відкриття провадження Вищою радою юстиції «ні в якому разі не пов’язане з ротацією голови Верховного суду» і запевнив, що «матеріали будуть розглянуті об’єктивно».

Натомість, член парламентського комітету з питань судочинства, позапартійний Святослав Олійник дотримується протилежної думки.

«Сценарій тиску на Верховний суд вибудовується далеко поза межами суду, в політичному центрі. В даному випадку процесом керує адміністрація Президента. Кінцевою метою є те, щоби судді Верховного суду, на який скерована ця дія, були поступливішими при виборах голови Верховного суду. Очевидно, йдеться про суддів, лояльних до чинного голови», – каже Олійник.

Святослав Олійник вважає дуже показовим, що заяву про відкриття провадження щодо суддів Верховного суду зробив саме представник Генпрокуратури.

«Те, що претензії до суддів Верховного суду в момент переобрання голови озвучує представник Генпрокуратури, вже є вкрай нецивілізованим. Це треба розглядати виключно як втручання у ситуацію всередині Верховного суду», – стверджує народний обранець.

Наприкінці вересня голова Верховного суду Василь Онопенко змушений був скасувати проведення пленуму, на якому би мали обрати нового голову Верховного суду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.