Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Україні будують найдорожчий у світі вертолітний майданчик за бюджетні кошти

Влада 4309 переглядів

Опубліковано - 15.11.2011 12:36 | Всі новини | Версія для друку

В Україні будують найдорожчий у світі вертолітний майданчик за бюджетні кошти
В Україні будують найдорожчий у світі вертолітний майданчик за бюджетні кошти
Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко нагадав, що 19 вересня цього року був урочисто відкритий сумнозвісний гелікоптерний майданчик біля Тарасової гори.

Про це повідомляє прес-служба політика.

Томенко нагадав, що гелікоптерний майданчик з пасажирським терміналом пропускною здатністю 50 пасажирів на годину буз збудований у селі Пекарі Канівського району Черкаської області. До його складу входять посадковий майданчик, одноповерховий пасажирський термінал, який складається із зали очікування, конференц-залу та кімнати відпочинку, контрольно-пропускного пункту, місць для зупинки автотранспорту та інше. Сам майданчик розрахований на 10 гвинтокрилів і був збудований майже за 100 мільйонів гривень бюджетних коштів. Щодо його цілей, то, за словами черкаської влади, він збудований для багатої української діаспори. Як казав Сергій Тулуб, «Нині у багатьох країнах світу діють потужні українські діаспори. І це не найбідніші люди, ви знаєте. Вони прилетять в Бориспіль, і там буде створено вертолітний термінал, потім вертоліт збере туристів і прилетить у Канів, до могили Шевченка…».

В свою чергу Микола Томенко розкритикував цей проект, називаючи його проектом VIP-туризму на бюджетні кошти. «Більш унікального об’єкту у світі нема, оскільки він збудований для в принципі неіснуючої потреби», - підсумував Томенко.

Політик нагадав, що 19 жовтня він з групою народних депутатів звернулися з депутатським запитом до Віце-прем’єр-міністра України Бориса Колеснікова та Голови Черкаської обласної державної адміністрації Тулуба щодо ефективності використання для туристичних цілей гелікоптерного майданчика, збудованого за Державною цільовою програмою підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу у селі Пекарі Канівського району Черкаської області. У запиті зазначалося, що за повідомленнями ЗМІ офіційне відкриття гелікоптерного майданчика з пасажирським терміналом та під’їзною дорогою відбулося 19 вересня і у зв’язку з цим ставилися наступні питання:

- скільки туристів було прийнято та відправлено із гелікоптерного майданчика після його відкриття;

- скільки коштів було отримано за обслуговування цих туристів;

- скільки коштів було витрачено за цей час на обслуговування майданчика та пасажирського терміналу.

Водночас, у відповідях на запит, наданих Першим заступником голови Черкаської обласної державної адміністрації Рябцевим та Головою Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів Ковалевським не міститься ніякої конкретної інформації по жодному з вищезазначених питань.

Так, керівництво облдержадміністрації повідомляє, що питання передачі гелікоптерного майданчика в обласну комунальну власність на даний час «вивчається». А Голова Нацагентства інформує, що після закінчення будівництва на об’єкті виконуються роботи з технічного оснащенням необхідним обладнанням: радіолокаційним (всенаправлений радіомаяк NDB типу 125 виробництва канадської компанії Nautel та цифровий пеленгатор DDFO4E німецької компанії Rohde&Schwarz); зв’язку (чотири радіостанції виробництва японської компанії ICOM) та документування голосової інформації (два комплекти «SRS Voice Recorder» виробництва української компанії «Спеціальні реєструючи системи»). Повна готовність обладнання до роботи очікується у кінці грудня 2011 року і саме тоді об’єкт буде повністю готовий до прийняття туристів та забезпечення їх швидкого доступу до Шевченківського національного заповідника.

Тобто з відповідей офіційних інстанцій можна зробити висновок, що офіційно відкритий 19 вересня об’єкт фактично досі не діє і перші потенційні туристи можуть з’явитися там не раніше ніж у наступному році. Водночас немає відповіді на питання, скільки коштів вже витрачено на обслуговування майданчика і терміналу, а також скільки додаткових коштів потребує встановлення й налагодження необхідного для нормальної роботи об’єкта обладнання і звідки будуть отримуватися ці кошти.

Підсумовуючи, Томенко відмітив, що «даний об’єкт викликає великі сумніви стосовно своєї туристичної доцільності, але те, що це найдорожчий у світі гелікоптерний майданчик, збудований за бюджетні кошти – це вже доконаний факт».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.