Аратта - На головну

1 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна впевнено тримає європейське лідерство по корупції

Світ навколо нас 4217 переглядів

Опубліковано - 1.12.2011 12:22 | Всі новини | Версія для друку

Україна впевнено тримає європейське лідерство по корупції
Україна впевнено тримає європейське лідерство по корупції
Україна залишається найкорумпованішою країною Європи.

Про це йдеться в новому звіті міжнародної антикорупційної організації Transparency International. Україна в індексі сприйняття корупції є на 152 місці у світі – це найгірший результат серед європейських країн.

Попри обіцянки влади почати серйозну боротьбу з корупцією, Україну знову називають серед найбільш корумпованих країн світу. Згідно з індексом сприйняття корупції, який щорічно готує міжнародна антикорупційна організація Transparency International, Україна, яка поділила 152 місце з Таджикистаном, опинилася в оточенні переважно африканських країн.

Сприйняття корупції Transparency International вимірює за шкалою від нуля до десяти, де нуль – абсолютна скорумпованість, а 10 – абсолютна чистота. Найближче до ідеалу цього року підійшли Нова Зеландія, Данія, Фінляндія, Швеція та Сінгапур. П’ятірка лідерів залишається з роками практично незмінною, змінюється лише порядок. Так само і лідером за корупцією впродовж багатьох років є Сомалі. З тією лише різницею, що 2011 року ця країна поділила репутацію найбільш корумпованої країни світу з Північною Кореєю, яка вперше увійшла до списку.

Індекс сприйняття корупції, за словами координатора програм для країн колишнього Радянського Союзу Світлани Савицької, хоч і не може виміряти саму корупцію, є орієнтиром для інвесторів – наскільки корумпованою вважають країну ті, хто там живе і працює.

«Дуже часто закордонний інвестор звертається до цього індексу для того, щоб побачити загальну картинку з корупцією в країні. Бо тут ідеться про корупцію в державному секторі», – пояснює експерт Transparency International.

Показові антикорупційні процеси можуть призвести до зворотного ефекту

При цьому Світлана Савицька зазначає, що спроби влади в глибоко корумпованій країні проводити демонстративні антикорупційні процеси можуть мати зворотній результат для сприйняття корупції.

«Дуже часто буває важко передбачити, який буде вплив показових антикорупційних справ. Часто люди схильні не довіряти уряду, особливо, як у випадку з процесом над Юлію Тимошенко, бо коли справу розглядають ретроспективно, це підриває довіру до закону та до уряду», – пояснює Світлана Савицька з Transparency International.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Людина – це духовна істота. Саме тепер на часі звернення до традицій і духовності рідного народу. Чесність, щирість, мудрість – ось що вимагається від нових людей України. Потрібна Нова Січ – Духовна Січ! ”
О.Бердник, український філософ і письменник, засновник Української Духовної Республіки

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.