Аратта - На головну

5 липня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Як довго протримається гривня?

Економіка 5479 переглядів

Опубліковано - 13.12.2011 19:04 | Всі новини | Версія для друку

Як довго протримається гривня?
Як довго протримається гривня?
Окрім зростання торговельного дефіциту України збільшується дефіцит її платіжного балансу.

Про це розповів старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізуллін.

«Тепер усе більш-менш передбачувано. Боргові проблеми єврозони, збитковість світової банківської системи призводять до скорочення кредитування, що, своєю чергою, обмежує інвестиційну активність, динаміку в будівельній галузі та світовий попит на метал. Окрім зростання торговельного дефіциту України збільшується дефіцит її платіжного балансу, обсяг інвестицій у країну порівняно з 2009-м різко зменшився, а корпоративному сектору дедалі складніше реструктурувати зовнішні короткострокові борги. Тобто спостерігаються всі передумови для девальвації гривні», - пояснив експерт.

За його словами, від девальвації гривні ринок утримує лише політика НБУ зі стерилізації ліквідності, зокрема адміністративними методами. Виникає питання: чи надовго? Газізуллін переконаний, що девальвація могла б, з одного боку, допомогти промисловості зменшити витрати, а з іншого – знизити привабливість імпорту, що поліпшило б платіжний баланс.

«Однак проблема не в тому, що обмінний курс гривні не оптимальний, а в тому, що зростання експортних доходів в Україні призводить до ще більшого попиту на імпорт (зокрема, на газ та інші енергоносії). Таким чином, навіть сприятлива ситуація на експортних ринках може призвести до погіршення платіжного балансу. Багато товарів ми не випускаємо в принципі, а отже, змушені витрачати значну частину національного доходу на оплату імпорту. Виходить замкнуте коло. Навряд чи його вдасться розірвати 2012-го», - впевнений експерт.

За його словами, така ситуація зумовлена, по-перше, одноманітною структурою промисловості, вона в Україні законсервована.

«По суті, усе господарювання зводиться до трьох-чотирьох ключових галузей. І такий стан речей не змінювався з 2000 року, коли економіка держави почала відновлюватися після падіння в 1990-х, ні раніше. По-друге, економічна уразливість України від зовнішніх шоків пояснюється її надмірною відкритістю. Допускаючи рівновагу глобальної економіки в довгостроковій перспективі, можна стверджувати, що очікувана частка вітчизняної зовнішньої торгівлі становить близько 1/3 експорту до ВВП. У 2005–2010 роках цей показник був на рівні 48%, тобто істотно перевищував рівноважне значення. Таким чином, імовірне істотне зменшення попиту на український експорт», - пояснив експерт
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.