Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У проекті КПК спотворено суть інституту присяжних

Влада 4131 перегляд

Опубліковано - 17.01.2012 09:54 | Всі новини | Версія для друку

У проекті КПК спотворено суть інституту присяжних
У проекті КПК спотворено суть інституту присяжних
Верховна Рада має змінити модель суду присяжних, запропоновану президентським проектом Кримінально-процесуального кодексу.

Таку думку висловив екс-міністр юстиції, президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи внесений Президентом Віктором Януковичем до ВР проект нового КПК, повідомила прес-служба Інституту.

За словами екс-міністра юстиції, запропонована проектом модель та юрисдикція суду присяжних не дозволить суттєво вплинути на рівень гарантій захисту прав підсудного. «Оскільки, по-перше, суд присяжних має обмежене застосування – лише у випадку звинувачення особи у скоєнні злочину, за який передбачається покарання у вигляді довічного ув’язнення. По-друге, склад суду присяжних – двоє професійних суддів та троє присяжних – практично девальвує саму суть такого суду», - наголосив Оніщук.

На думку експерта, в Україні має бути застосована найбільш поширена та ефективна модель, за якою суди присяжних розглядають лише питання факту злочину та наявності вини, питання ж кваліфікації правопорушення та міри покарання має бути компетенцією виключно професійного суду. «При цьому застосування суду присяжних не має обмежуватись лише тяжкими кримінальними злочинами. Право на суд присяжних повинні мати особи (підсудні), звинувачені у скоєнні злочину, за які передбачена міра покарання у вигляді позбавлення волі більш як на 5 років», - зауважив Оніщук.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.