Аратта - На головну

1 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ПАРЄ вимагатиме від України не використовувати судову владу, як інструмент політичних репресій

Світ навколо нас 4437 переглядів

Опубліковано - 26.01.2012 10:57 | Всі новини | Версія для друку

ПАРЄ вимагатиме від України не використовувати судову владу, як інструмент політичних репресій
ПАРЄ вимагатиме від України не використовувати судову владу, як інструмент політичних репресій
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) сьогодні проведе дискусію щодо резолюції “Функціонування демократичних інституцій в Україні”, де зокрема запропоновано вилучити з Кримінального кодексу статтю, за якою засуджено екс-прем’єр Юлію Тимошенко.

У проекті резолюції асамблея також "висловлює занепокоєння розпочатим на підставі зазначених статей кримінальним переслідуванням колишніх членів уряду, включаючи керівника МВС Юрія Луценка, в.о. міністра оборони Валерія Іващенка і першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, а також прем'єр-міністра Юлії Тимошенко".

ПАРЄ вважає, що ці статті допускають кримінальну відповідальність за прийняття політичних рішень, "що суперечить принципу верховенства права і є неприпустимим", у зв'язку з чим їх пропонується скасувати і розмежувати політичну та кримінальну відповідальність введенням відповідних міжнародних стандартів.

Окремо Асамблея приділяє увагу судовій системі. Резолюція констатує, що "чинна процедура призначення суддів підриває незалежність судової системи", що необхідно "скасувати або скоротити п'ятирічний випробувальний термін для суддів і виключити Верховну Раду з процесу їх призначення". При цьому "судді, які перебувають на випробувальному терміні, не можуть головувати при розгляді політично чутливих або складних справ".

Склад Вищої ради юстиції підриває незалежність судової системи, йдеться в резолюції. У зв'язку з цим пропонується виключити з ради представників ВР, Президента і прокуратури.

Асамблея висловила занепокоєння станом здоров'я Луценка й Іващенка, яким "потрібна медична допомога поза пенітенціарної системи". ПАРЄ пропонує "негайно звільнити обох з гуманітарних міркувань аж до завершення їх судового процесу".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.