Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


За “чесні вибори”. Нардепи більшості не зацікавлені у свободі слова, а значить - у об’єктивному виборі

Вибори-2012 6112 переглядів

Опубліковано - 2.02.2012 11:04 | Всі новини | Версія для друку

За “чесні вибори”. Нардепи більшості не зацікавлені у свободі слова, а значить - у об’єктивному виборі
За “чесні вибори”. Нардепи більшості не зацікавлені у свободі слова, а значить - у об’єктивному виборі
Заборона планових перевірок ЗМІ під час виборів не захистить від перевірок позапланових та жодним чином не убезпечить пресу від владного тиску.

Так оцінили проект парламентської постанови незалежні юристи.

Необхідний мінімум для нормальної роботи ЗМІ під час виборчої кампанії – так назвав проект парламентської постанови про заборону перевірок ЗМІ під час виборів юрист Асоціації видавців періодичної преси України Олександр Дяченко. Цей документ, розглянутий Верховною Радою в першому читанні, має бути остаточно ухвалений наступного тижня. Водночас Дяченко зазначив, що багато структур влади керуються не самою постановою, а інструкціями свого керівництва. І як ті інструкції будуть складені – "залежить від креативності" можновладців.

Перевірки ЗМІ під час виборів слід було заборонити законом, а не щораз ухвалювати постанови до виборів, наголосив директор Інституту медіа права Тарас Шевченко. Він нагадав, що депутати завалили вже кілька таких проектів законів, а тепер "намагаються сподобатись журналістам". Проте, на відміну від законів, парламентські постанови рекомендаційні, а не обов’язкові до виконання. А надто на тлі недружнього щодо преси нового виборчого закону. За ним, нагадав експерт, ЗМІ можуть взагалі закривати за "грубі порушення", які не визначені законом і будуть визначатися на розсуд суддів.

Зачароване коло

Через це, як вважає Шевченко, врегулювання діяльності преси на час виборів нагадує зачароване коло. "Якщо зробити відповідальними політиків – почнуть знімати з реєстрації опозиціонерів за "порушення" правил виборчої кампанії. Якщо ЗМІ, то їх закриватимуть лише через лояльність до опозиції, за надуманими причинами ", – сказав Шевченко.

Олександр Дяченко вважає, що гостроти проблемі додає невиконання та довільне тлумачення навіть існуючих законів. Саме це, на його думку, є причиною щораз більшого тиску на ЗМІ. Наслідком такого правник вважає те, що ЗМІ дедалі частіше взагалі відмовляються розміщувати виборчу агітацію та воліють не заробляти на політичній рекламі. "ЗМІ – це бізнес, а для відмови від заробітку на виборчій рекламі мають бути дуже серйозні підстави", – наголосив Дяченко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Вибори-2012»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.